Oyun için ses kartı faydası var mı?

achilles132

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar PUBG ve CS:GO oynuyorum ve ses kasma önemli bir etken benim için. Müzik, film vs önemsiz. Buna göre bir kulaklık alacağım. Bütçem 600 TL. HyperX Cloud 2, Alpha bu konuda bayağı iyi diyorlar. Lakin dış görünüş olarak bir türlü sevemedim.
Şu an Siberia V2 kullanıyorum çok memnunum. 5 yıldır kullanıyorum ve pedlari yıprandı. Arctis 3 -5 serisi bana çok uygun geliyor. Pedlerinin terlememe ve dış görünüş olarak. Ama empedans değerleri Siberia 200'ye göre bile düşük. Yani ses seviyesi düşük. Araştırmalarda da bunu gördüm.

Şimdi harici bir ses kartı alırsam. Oyunlarda ses kasma açısından bir faydası olur mu? ((7.1 kullanmıyorum))
Anakartım MSI B450 Tomahawk Max ((Ses Yongası ALC892 ))

Lütfen önerilerinizi sebepleri ile cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizin sorunuz kişisel tercih meselesi oyunlarda ciddi fark yarattığına ben maalesef hiç şahit olmadım ya da benim kulaklarım o kadar ayırt edebilme kabiliyetine sahip değil. Hazır bir sistem bulabilirseniz kendiniz duyarak karar vermeniz en doğrusu.

Asus b450f kullanıyorum RoG serisi bir anakart olduğu için üstünde supremefx var ve bu dahili en iyi ses kartı olarak gösteriliyor kendim pubg oynuyorum sennhesier gsp 300 ve Asus soar ses kartı kullanıyorum ilk başta aralarında bir fark bulamıyorsun ses kartına alıştıkça sesleri daha iyi verdiğini anladım daha noktasal ve daha uzak masefe verebiliyor kulaklığınız kaliteli ise fark edecektir.

Bunun için ayrı bir masraf yapılmamalı. Tüm hüner kulaklığa ait. Ayrıca günümüz anakartlarının ses destekleri çok güzel. USB üzerinden bağlanılan kulaklık ile bundan faydalanamıyoruz belki ama kulaklık iyi olunca pek önemli olmuyor bu durum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı