Oyun için ses kartı tavsiyesi

kaeNN

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800X3D | ASUS TUF X670E-Plus | Corsair Vengeance RGB 32GB DDR5 6000Mhz CL30 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming | EVGA CLC 280 AIO | Samsung 960 Evo 1TB | Samsung 870 QVO 1TB | Samsung 850 Evo 500GB | Seagate 2TB Barracuda | Corsair HX750 Platinum | Corsair 780T Black | Asus ROG PG259QNR 360Hz 1ms | Philips Momentum 27" 2K 1ms 240Hz | LG 27GL850-B 2K 144Hz 1ms
Arkadaşlar merhaba, HyperX Earbuds kulaklığımı Behringer u-phoria UM2 ses kartıyla kullanıyorum. Daha kaliteli ve iyi ses kartına geçmek istiyorum çoğunlukla FPS oyunları oynuyorum CS:GO, tarkov, Rust ve Valorant gibi. Birkaç tane ses kartına baktım ancak pek anladığım söylenemez baktığım modeller; Sennheiser GSX 1000, Sound Blaster G6 veya daha uygun fiyatlı önerileriniz var mıdır? Sizin önerebileceğiniz ses kartları nelerdir? Ses kartı tercih ederken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir?

Ses kartı oyun için gereksiz bir şey artık, kullandığınız ses kartıds işinizi görür, yeni bir ses kartı alsanız size en fazla katacağı şey 7.1 gibi saçma sapan sanal sistemler, ses kartı yerine yeni kulaklık almanız daha iyi olacaktır, eğer müzik içinde kullanıcaksanız orası ayrı ama, oyun için ses kartı tabiri firmaların kullanıcıların cebindeki paraya göz koymasıdır, günümüzde anakartların ses yongaları da iyi olduğu için ses kartı diye bir pazar kalmadı

Ses kartı oyun için gereksiz bir şey artık, kullandığınız ses kartıds işinizi görür, yeni bir ses kartı alsanız size en fazla katacağı şey 7.1 gibi saçma sapan sanal sistemler, ses kartı yerine yeni kulaklık almanız daha iyi olacaktır, eğer müzik içinde kullanıcaksanız orası ayrı ama, oyun için ses kartı tabiri firmaların kullanıcıların cebindeki paraya göz koymasıdır, günümüzde anakartların ses yongaları da iyi olduğu için ses kartı diye bir pazar kalmadı.

Arkadaşın dediğine katılıyorum, sağlam bir tesisat yapmak için çok fazla ses kartı aramıştım, piyasası yok denecek kadar az, sağlam bir anakartın dahili ses kartları birçoğundan daha iyi.

Ses kartları arasındaki farkı yüksek empedanslı pro kulaklıkla hissedersin. Elimdeki kulaklığı bu ses kartı süremiyor verim alamıyorum dersin o zaman mantıklı olur. HyperX earbuds için ses kartı değiştirmek dünyanın en anlamsız hareketi. Onun yerine düzgün bir kulaklık al.

Ankartların üzerindeki ses yongasının yapamayıpta, ses kartlarının yaptığı hiçbir şey yok. Ekran kartı fanlarının önünü kapatmakta başka bir şeye yaramaz. G41 çipsetli LGA775 anakartımda kullanmıştım bir zamanlar. Ama kullanmamın sebebi yerleşik ses yongamın bozuk oluşundandı.

Ankartların üzerindeki ses yongasının yapamayıpta, ses kartlarının yaptığı hiçbir şey yok. Ekran kartı fanlarının önünü kapatmakta başka bir şeye yaramaz. G41 çipsetli LGA775 anakartımda kullanmıştım bir zamanlar. Ama kullanmamın sebebi yerleşik ses yongamın bozuk oluşundandı.

Aynen öyle tamamı ile ekran kartına zarar 🤣

Ses kartları arasındaki farkı yüksek empedanslı pro kulaklıkla hissedersin. Elimdeki kulaklığı bu ses kartı süremiyor verim alamıyorum dersin o zaman mantıklı olur. HyperX earbuds için ses kartı değiştirmek dünyanın en anlamsız hareketi. Onun yerine düzgün bir kulaklık al.
X79 anakartımdaki ses kartı 600 OHm empedans veriyordu şu anda kullandığımda öyle güçlü. Arkadaşın anakartındaki çip de çok kuvvetli hiç gerek yok.

Sen Sound Blaster zx ses kartı bulabiliyorsan al geç. Ses kartı kullanmayıp da anakartın üzerindeki daha iyi diyenler de o işler kâğıt üzerindeki gibi olmuyor. Yıllar da geçse ses kartı başka bir olay. 7-8 senedir kullanıyorum. Değer aldığına.

Yeni konular

Geri
Yukarı