Oyun İçin Sistem Toplama

MSI GTX 970 VS SAPPHIRE R9 390 ???

• Oy verenlerin toplamı
    47
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Bence sistem gayet güzel oldukça kaliteli parçalar toplamışsın gönül rahatlığı ile alınabilir.
Hocam sizce ilk sisteme mi Venom Pico'yu ekleyip alayım yoksa son attığım sisteme mi? Attığım sistemlerden 2.'sine Venom Pico'yu ekleyip alacağım o daha yakın duruyor bana, sizce uygun mudur 2. sistem?

GTX 970'e verecek paran var ise Sapphire R9 390X al. Aralarında büyük fark var ve en son çıkan Farcry: Primal oyununda R9 390X, GTX 980'e göre daha yüksek performans vermişti.

GTX 970'e verecek paran var ise Sapphire R9 390X al. Aralarında büyük fark var ve en son çıkan Farcry: Primal oyununda R9 390X, GTX 980'e göre daha yüksek performans vermişti.
Hocam peki 2 sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1-)İntel core skylake İ5 6500 ile Sapphıre R9 390x darboğaz yaparmı? İşlemci yeter mi?
2-)Üstteki son attığım sistemde MSI GTX 970'i çıkarıp Sapphıre R9 390x eklesem kaç watt güç kaynağı gerekir?

1-)İntel core skylake İ5 6500 ile Sapphıre R9 390x darboğaz yaparmı? İşlemci yeter mi?
2-)Üstteki son attığım sistemde MSI GTX 970'i çıkarıp Sapphıre R9 390x eklesem kaç watt güç kaynağı gerekir?

1) Tabikide yeterlidir, GTX 980 Ti'a bile darboğaz yapmaz :)

2) Tahminimce 700W fazlasıyla yeterli olur.

1-) İşlemci darboğaz yapmayacaktır.
2-) Sapphire R9 390X'in önerilen PSU watt değeri 750W'dır.

Screenshot_2016-03-07-19-48-02.png

1-) İşlemci darboğaz yapmayacaktır.
2-) Sapphire R9 390X'in önerilen PSU watt değeri 750W'dır.

Eki Görüntüle 146665

Orası biraz GPU overclock muhabbetine giriyor, baseclock'ta 700W'ta gayet yeterli olur. Genelde bu testleri yapan insanlar en yüksek yüke göre yorum yapıyor. Ama evet 750W'ta alınabilir.

R9 390x gtx 970 ten oldukça performanslı ancak ben olsam sapphire ekran kartı almazdım. Bu sadece şahsi görüşüm öyle yap demiyorum. Kullanıp memnun olan da çok tabi ki. Ama ben şahsen bir marka ile ilgili kararı şikayetlere bakarak veririm ve sapphire kullanıcı şikayetinin çok olduğu bir marka. Cebinizden 1500 tl gibi bir para çıkacak ve uzun yıllar kullanacaksınız. Bir kaç fps için sapphire almak yerine kullanıcı memnuniyetinin üst düzey olduğu msi asus gibi markaları tercih etmek daha karlı olabilir. Ancak r9 390x alırsanız 700w yeterli olacaktır technopat yaptığı testte 550w güç kaynağı kullandı ve bir sorun olmadı hatta kullandıkları işlemci overclocklu idi. Size hayli hayli yeter. Picoyu ikinci sisteme ekleyin derim.

R9 390x gtx 970 ten oldukça performanslı ancak ben olsam sapphire ekran kartı almazdım. Bu sadece şahsi görüşüm öyle yap demiyorum. Kullanıp memnun olan da çok tabi ki. Ama ben şahsen bir marka ile ilgili kararı şikayetlere bakarak veririm ve sapphire kullanıcı şikayetinin çok olduğu bir marka. Cebinizden 1500 tl gibi bir para çıkacak ve uzun yıllar kullanacaksınız. Bir kaç fps için sapphire almak yerine kullanıcı memnuniyetinin üst düzey olduğu msi asus gibi markaları tercih etmek daha karlı olabilir. Ancak r9 390x alırsanız 700w yeterli olacaktır technopat yaptığı testte 550w güç kaynağı kullandı ve bir sorun olmadı hatta kullandıkları işlemci overclocklu idi. Size hayli hayli yeter. Picoyu ikinci sisteme ekleyin derim.

Bu konuyu ben de hep merak ettim. Madem Sapphire AMD'nin en iyisi, niye MSI'dan 250 lira daha ucuz?

Sizin gördüğünüz yalnızca Türkiye yüzü. Yurtdışında AMD denilince en baba marka Sapphire'dir. Türkiyede reklamı vb. çok yapılmadığından dolayı ve bir kere biraz hatası çok olan bir ekran kartı ürettikleri için mimlendi. Ha ama bunu ASUS veya herhangi bir firmada yapıyor. Yalnızca yurdumuz insanı ASUS gibi bilindik firmalara daha alışkın olduğu için öyle deniliyor. Ancak araştırırsanız yabancı forumları, durum hiçte öyle değil.

Bu aynen GTX 970 lerin bir kaçında Coil Whine problemi çıktığından, insanların ben şanssızım böyle denk geldi demek yerine "Bütün GTX 970 lerin hepsinde Coil Whine var." şehir efsanesini yaratmasıyla aynı şey düşünülürse.

Zaten ilginç bir şekilde Türkiyede en ucuz marka olan Sapphire, yurtdışında hiçte öyle değil bakarsanız. Durumu burdan anlayabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla güvenilir bir marka.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı