Oyun için steamos kurmaya değer mi?

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Şu an bilgisayarda Windows 10 X64 Bit yüklü. Steamos yüklersem boş bir 500 GB'lık HDD var kenarda. Buna steamos yüklesem ve sadece oyun için kullansam. Sizce değer mi? Windows'dan Steam ve asıl HDD'den de oyunları kaldırsam bayağı bir kalabalıktan kurtulmuş olurum. Sizce değer mi? Performans kısmında ne tür değişiklikler yaşarım Windows'a oranla? RAM kullanımı nasıl?

İhtiyacın var mı böyle bir şeye? Yani Win 10’da sorun yaşasan burda bile kaç tane teknik destek bulursun. Ama Steam OS kullanıcısı kaç kişi var mesela sorununu çözebilecek. Eğer ciddi ciddi gerekli değilse Win10 ile oyunlara devam etmek daha iyi gibi.

İhtiyacın var mı böyle bir şeye? Yani Win 10’da sorun yaşasan burada bile kaç tane teknik destek bulursun. Ama Steam OS kullanıcısı kaç kişi var mesela sorununu çözebilecek. Eğer ciddi ciddi gerekli değilse Win10 ile oyunlara devam etmek daha iyi gibi.

Hayır, ihtiyacım yok fakat şöyle bir düşüncem var. Windows 10'un RAM tüketimi 2 GB civarı bir şey. Atıyorum SteamOS ise 1GB civarı RAM tüketiyor. Oyunlarda işimize yaramaz mı? Windows'da arkaplanda işleyen birçok uygulama var mesela, performanstan yiyor. Ama SteamOS'da bu kadar olacağını sanmıyorum. Kısacası, SteamOS sırf oyun için çıkarılan bir sistem diye biliyorum.

Oyun desteği Windows kadar iyi olmasa da fena değil.
Performans konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
Çok sorun yaşamıyorsanız Windows ile yolunuzu sürdürün.

Hayır, sorun yaşamıyorum Windows'da.

Kısacası, SteamOS sırf oyun için çıkarılan bir sistem diye biliyorum.
Bütün oyunlara desteği varsa deneyebilirsin tabii. Ben yaygın kullanımı olmadığı için dedim. Malum Steam’den bile olsa oyunlar hata verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı