Oyun için Windows 10 vs. Windows 7

Çileke$

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam. Bilgisayarımda şu an Win 7 yüklü fakat yeni SSD aldım. Şimdi bu SSD'ye oyunda daha iyi performans almak için Win 10 mu kurmam daha iyi yoksa tekrar Win 7 mi?
Sistem özelliklerim şöyle;

Ekran kartı: MSI AMD Radeon R7 240 2 GB
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9400
RAM: 4 GB
Anakart: Gigabyte G31M-ES2L

Eski bir bilgisayarı elimden geldiğince iyileştirmeye çalışıyorum. Alacağım SSD Adata 120GB. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :).
Bu arada konuyu yanlış yere açmışta olabilirim forum yetkilisi taşıyabilirse güzel olur.

Arkadaşlar öncelikle selam. Bilgisayarımda şu an Win 7 yüklü fakat yeni SSD aldım. Şimdi bu SSD'ye oyunda daha iyi performans almak için Win 10 mu kurmam daha iyi yoksa tekrar Win 7 mi?
sistem özelliklerim şöyle;

Anakart: Gigabyte G31M-ES2l

Eski bir bilgisayarı elimden geldiğince iyileştirmeye çalışıyorum. Alacağım SSD Adata 120GB. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler :).
Bu arada konuyu yanlış yere açmışta olabilirim forum yetkilisi taşıyabilirse güzel olur.

Windows 8.1 düşünür müsünüz?

Windows 10 tabi ki, her oyuna gelen güncelleme neredeyse Windows 10'a göre çözüm üretiyor. Güncel bir sürüm olduğu için hem Microsoft tarafında hem oyun şirketleri tarafında çözümler Windows 10'a göre ayarlanıyor.

Eğer rekabetçi oynuyorsan, Windows 7 artık problem yaratmaya başlayacak. FaceIt platformu 1 Temmuz 2020'den itibaren windows 7 desteği vermeyeceğini açıkladı mesela. Windows 10 al, kafan rahat olsun bence. Performans hakkında ise bir bilgim yok.

sistem özelliklerim şöyle;

Anakart: Gigabyte G31M-ES2l

Windows 7'de kal GB yetersiz. Bende eski laptop vardı i5 2. nesil 8 GB DDR3 RAM vardı Windows 7'de iyiydi Windows 10'a geçtim kasmaya başladı 4 FPS düştü ama yeni laptop aldım Win 10 daha şık daha eğlenceli ve az buglu.

Neden ama? Nedenini söyle?
Çünkü gelen tüm iyileştirme güncellemeleri öncelikle Windows 10'u baz alır, çok nadir olarak fark olmayabilir ya da eski sürüm bir tık iyi çalışabilir, ama yoğunluklu olarak güncele gelen destek daha iyidir. Ram'den dolayı 8.1 önerebilirim yine de.

Geri
Yukarı