Oyun için Windows 11 mi Windows 10 mu?

Egmns09

Centipat
Arkadaşlar bazı web sitelerinde AMD işlemcilerin Windows 11'i iyi çalıştıramayıp oyunlarda 20-30 FPS düşüklüğüne sebep oluyormuş gibi bir şey geldi kulağıma bende AMD işlemci kullanıyorum sizce Windows 11'e geçmeli miyim? Sadece oyun oynuyorum haberiniz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı sistem özellikleriniz neler? Ben açıkçası bilgisayarı ilk aldığımdan beri 11 kullanıyordum fakat son zamanlarda gerçekten memnun kalmamaya başladım ve 10'a geri dönüş yaptım. Şu an forum da ikiye ayrılmış durumda, çok memnunum kesinlikle geçin diyen de var kullandım fakat memnun kalmadım hala gidecek yolu var diyen de, ben hala gidecek yolu var tarafındanım. Deneyip kendiniz sonucu karşılaştırabilirsiniz isterseniz.

Detaylı sistem özellikleriniz neler? Ben açıkçası bilgisayarı ilk aldığımdan beri 11 kullanıyordum fakat son zamanlarda gerçekten memnun kalmamaya başladım ve 10'a geri dönüş yaptım.

512 GB M.2 SSD
2x4 3200MHz RAM.
GTX 1650 Ti.
AMD Ryzen 5 4600H.

Açıkçası sistemim kötü yani.

512 GB M.2 SSD
2x4 3200MHz RAM.
GTX 1650 Ti.
AMD Ryzen 5 4600H.

Açıkçası sistemim kötü yani.
Geçmenizi tavsiye etmem, 16 GB bellek aşağısı kullanmasın çünkü gerçekten bellek tüketimi çok fazla. Boşta 8 GB tüketiyordu bende W10'a geçtiğimde ise tam olarak 1.5GB'lik bir düşüş yaşadım tüketim konusunda.

Hayır gerçekten 7.5-8 GB bellek tüketimi vardı, abartı değil maalesef. Hala gidecek yolu var, 1 yıl sonra biraz daha oturursa işletim sistemi tekrar geçmeyi düşünebilirim.
Hocam bizzat bende kullanmıştım abimin bilgisayarında onda 4 GB civarı kullanıyordu. Bu arada en son ne zaman kullandınız?

Hocam bizzat bende kullanmıştım abimin bilgisayarında onda 4 GB civarı kullanıyordu. Bu arada en son ne zaman kullandınız?
Daha 4 gün önce W10'a geçtim hocam, bende gerçekten bellek tüketimi fazlaydı sizde nasıl 4GB civarı kullanıyor bilmiyorum. Bellek tüketimi dışında bence gerçekten hala hantal bir işletim sistemi, biraz daha oturması gerekiyor diye düşünüyorum.

Daha 4 gün önce W10'a geçtim hocam, bende gerçekten bellek tüketimi fazlaydı sizde nasıl 4GB civarı kullanıyor bilmiyorum. Bellek tüketimi dışında bence gerçekten hala hantal bir işletim sistemi, biraz daha oturması gerekiyor diye düşünüyorum.
Oturmasını beklerken Windows 12 çıkabilir.

Geri
Yukarı