Oyun için Xeon 5540 işlemci kullanılır mı?

Speakr

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi beni 1-2 yıl götürmesi için yükseltmeye karar verdim. Ekran kartı için GTX 550 Ti kesin almaya karar verdim. İşlemci kafamı çok karıştırıyor. Xeon işlemciler sunucu için diyen gördüm forumlarda. Oyun için bir farkı olur mu? Alternatifim İntel Core 2 Quad Q6600 ve Q9400.
Xeon 5540 oyun için problem yaratır mı?

Bu arada anakartım P5G41T-M LX.

Xeon sistemleri genellikle sıfır PC toplayıp bütçeleri ortada kalanlar ya da DDR2 sistemi olanlara öneriyorum. Madem anakartınız uygun bence Xeon - GTX 1050 sistem tercih edebilirsiniz. Xeon sistemin mantığı ekran kartına yaslanarak belli bir süre işini görmektir. Kalıcı bir yatırım olarak düşünmeyin. Çin'den almayacaksanızda anlamı yok. Sıfırı 80 TL olan işlemcinin 2. eli Türkiye'de 120 TL satılıyor.

Eğer mönitörünüz 1080P ise Xeon - GTX 1050, 720P ise Xeon - GT 1030 öneririm. Xeon - GTX 1050 sistem 720P'de darboğaz yapıyor.

Xeon sistemleri genellikle sıfır PC toplayıp bütçeleri ortada kalanlar ya da DDR2 sistemi olanlara öneriyorum. Madem anakartınız uygun bence Xeon - GTX 1050 sistem tercih edebilirsiniz. Xeon sistemin mantığı ekran kartına yaslanarak belli bir süre işini görmektir. Kalıcı bir yatırım olarak düşünmeyin. Çin'den almayacaksanızda anlamı yok. Sıfırı 80 TL olan işlemcinin 2. eli Türkiye'de 120 TL satılıyor.

Eğer mönitörünüz 1080P ise Xeon - GTX 1050, 720P ise Xeon - GT 1030 öneririm. Xeon - GTX 1050 sistem 720P'de darboğaz yapıyor.

Aslında Çin'den alabilirim ama teslim süresi çok uzun sürebiliyor.
Bu kartı ve işlemciyi kısa süreli alıyorum zaten. Daha sonra baştan sona bir sistem toplayacağım.
Xeon işlemciler Türkiye'de minumum 120 TL fiyat arasında geziyor. Onu farkettim. Peki Q6600 veya Q9400 alsam nasıl olur?

Q9400 istenileni vereceğini sanmıyorum. Online oyunlar için ama tercih edilebilinir. Evet malesef bekleme süresi 30 gün kadar bile olabiliyor. Daha kısa olabiliyor. Tamamen şans meselesi. Öyle olacak başka türlü ne olabilir ki. Xeon sistem yatırım için alan yoktur zaten. :D

En iyisi şöyle yapın 2. el uygun bir E5450 alın. Yanına bir GTX 1050 alın sıfır ya da 2. el. İşinizi görecektir. Gittiği yere kadar kullanın.

Q9400 istenileni vereceğini sanmıyorum. Online oyunlar için ama tercih edilebilinir. Evet malesef bekleme süresi 30 gün kadar bile olabiliyor. Daha kısa olabiliyor. Tamamen şans meselesi. Öyle olacak başka türlü ne olabilir ki. Xeon sistem yatırım için alan yoktur zaten. :D

En iyisi şöyle yapın 2. el uygun bir E5450 alın. Yanına bir GTX 1050 alın sıfır ya da 2. el. İşinizi görecektir. Gittiği yere kadar kullanın.
s.a hocam 1.5 liraya xeon sistem toplamak mantıklmı yoksa i5 4590 + r9 280 lu sistemmi alınmalı fiyati 1700tl

Malesef 2. el piyasası ve fiyatlandırması konusunda o kadar bilgim yok. Ayrı konu açarsanız fiyatın edip etmeyeceğini söyleyebilecek arkadaşlar olacaktır.

Çinden Xeon sistem almak isterseniz ama yardımcı olabilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı