Oyun İçin Xeon İşlemci Alınır mı? Intel i3 6100 vs AMD A10 7890K vs Intel Xeon

Blaxide

Hectopat
Biraz üst seviye bir ekran kartı almayı düşünüyorum. İşlemciden kısmayı 1 aylık araştırma sonucunda karar verdim ve 3 farklı işlemci arasında kaldım
  • Intel i3 6100
  • A10-7890K veya benzeri.
Intel Xeon işlemcilerin oyunlardaki performanslarını görüyorum, i5-i7 arasında kalıyor. Intel i7 ile çok yakın performansı var, ona uygun kaliteli adam gibi ekran kartını rahatlıkla destekleyecek, yüksek MHz'de RAM çalıştıracak bir anakarta ihtiyacım var. Xeon için var derseniz hiç düşünmeden Xeon alırım. Bazıları 771 PIN ama onlar ufak modifikasyonlarla 775 PIN'e takılabiliyor, öyle bir şansımız da var. Sorum; işlemci ne olsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 6100 alıp DDR4 güncel bir sistem kurmak gelecek icin daha mantıklı. O cekirdekleri ne yapacaksın ? İ3 6100 begenmezsen i5 6400 al.

Bi tarafta Xeon soruyorsun öbür tarafta APU ve i3. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Bütçeni ve alacağın üst seviye ekran kartını belirt.
Rx 480veya aynı ayarlarda bi amd ekran kartı veya gtx 1060 veya gtx 9xx. A10 ve gtx 970'le sanırsam adam star wars battlefrontta 70-90 fps alıyodu xeon işlemcilerle yapılan oyun testlerini inceledim i7 performansıyla kafa kafaya yarışanı bile var i3 6100 da birçok oyunda i5le kafa kafaya gidiyodu sadece belli başlı oyunlarda 10 fpsye kadar gerisinde kalabiliyodu.
Xeon işlemciler ezberlenmiş herkes iş istasyonu için kullanılır oyunda kullanılır mı diyo ama yabancıların pek çok videosunda muazzam bilgisayarlar gördüm hem de xeon tabanlı.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bi tarafta Xeon soruyorsun öbür tarafta APU ve i3. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Bütçeni ve alacağın üst seviye ekran kartını belirt.

bilgisayar ve sistem toplamadan kesinlikle anlamam ama arkadaşın arayışına bu laf cuk diye oturuyor :) recep paşam güldürdün eline koluna yüreğine sağlık.

Linus'ı izlemiştim. İncelemesini yaptılar. Xeon ve Core serisinden bir işlemciyi aynı hızda çalıştırıp oyun performansına baktılar çeşitli oyunlarda. Sonuç tamamen aynıydı. Xeon işlemcilerine fazladan ödemeye gerek yok oyun için.

Linus'ı izlemiştim. İncelemesini yapmışlardı. Xeon ve Core serisinden bir işlemciyi aynı hızda çalıştırıp oyun performansına baktılar. Çeşitli oyunlarda sonuç tamamen aynıydı. Xeon işlemcilerine fazladan ödemeye gerek yok oyun için.
Allah senden razı olsun sonunda beni anlayan çıktı yalnız xeon işlemciler çok ucuz ve şöyle bi şeyde duydum server'lar için üretildiğinden dolayı 365 gün gücünü kesmeseler yine de stabil çalışır diyolar mantıklı geldi

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşım bir yerde sunucu bir yerde oyun, render vs. geliştirilmiş işlemciden bahzediyoruz. Yani Xeon oyun açar ama gereksiz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı