Oyun içinde telifli müzik nasıl kullanılır?

Blang

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir oyun fikrim var ve oyunun içinde çeşitli popüler şarkıların bulunmasını istiyorum (örneğin: Another Love, Bad Guy, vb.). İnternette her ne kadar bir arama yapsam da bir çözüme ulaşamadım. Telifsiz kullanmak için ne yapmam gerekiyor, seslerde oynasam veya kendim mix haline getirsem bu durum değişir mi?

Merhaba arkadaşlar, bir oyun fikrim var ve oyunun içinde çeşitli popüler şarkıların bulunmasını istiyorum (örneğin: Another Love, Bad Guy, vb.). İnternette her ne kadar bir arama yapsam da bir çözüme ulaşamadım. Telifsiz kullanmak için ne yapmam gerekiyor, seslerde oynasam veya kendim mix haline getirsem bu durum değişir mi?

Hiç bir şekilde kullanamazsınız. Müzik ürettirin. FL stüdyo gibi yazılımlarla uygun fiyata size özel müzik yapabilecek çok insan / stüdyo mevcut ya da oyununuz gelecek vad ediyorsa onları satıştan pay almaları konusunda ikna edebilirsiniz ve cebinizden tek kuruş çıkmamış olur.

Yeniden remix atıp tanınmaz hale getirmen lazım. Eh daha sonra o şarkıya Another Love demeye bin şahit.

Bırakın oyunu, youtube'da video atarken bile telif sorunu pireyi deve yapıyor. Arkada birkaç saniye hele bir şarkı duyulsun hemen telifi yapıştırıyor işiniz zor kolay gelsin. Ben de zamanında küçük bir belgesel indirip seslendirmek istemiştim. Ses değil ama görüntü sorununu çok yoğun yaşadım. En sonki videoya ne efekt uyguladıysam hiçbiri çare olmadı. Siyah beyaz yapmadığım mı kaldı, yarısından kesmediğim mi kaldı, üstten yandan ters çevirmediğim mi kaldı, bulanıklaştırmadığım mı kaldı... Hayır yani yani reklamlar nasıl telifsiz bir karla yapılıyor teliften nasıl sıyrılıyor millet bilemiyorum. Umarım telif saçmalığı konusunda benden daha şanslı olursunuz.

Telifli şarkılar kullanabilirsiniz ancak videodan para vs. kazanamazsınız. Telifli şarkı kullanılamaz olsa zaten YT'de kimse şarki tepkileri, albüm dinleme ve yorumlama, şarkı için fan yapimi klip falan paylaşamazdı.

Telifli şarkılar kullanabilirsiniz ancak videodan para vs. kazanamazsınız. Telifli şarkı kullanılamaz olsa zaten YT'de kimse şarki tepkileri, albüm dinleme ve yorumlama, şarkı için fan yapimi klip falan paylaşamazdı.

Youtube dan bahsedilmiyor. Arkadaş oyun yapacakmış. Telifli bir şarkı barındırıyorsa o oyunun çıkması dahi engellenebilir. Üstüne tazminat ve hapis cezası da mümkün. Çünkü çalıntı eser.

Yeni konular

Geri
Yukarı