Oyun indirirken indirme hızım çok düşüyor

Modemde 7 yıllık benim tahminim modem artık fişi çekti.
Şimdi anladım. Bilgisayar oyun indirirken İnternete bağlı diğer cihazlar İnternete 3megabit ile bağlanıyor diyorsunuz.

Ama bunun olması çok doğal. İnternet bağlantısı paylaşımlı bir teknolojidir.
İnternetizin tamamını 48 şeritli bir otoyol olarak düşünün. Bilgisayarınız bu otoyolu tamamen kapatıyor dolayısı ile diğer cihazlar yolu kullanamıyor.
Steam veya origin kullanıyor iseniz indirme hızı limiti koyun. 3MB/sn indirme limiti koyarsanız diğer cihazlarınız da İnternete rahat bağlanır.
Evet tüm internetinizi download'a ayırmışken üstüne neden bir de film izleyemiyorum diye konu açmanızdan belli bildiğiniz.
:). Tamam anladım ya. Tivubu'dan izleniyordu Netflix'e geçince böyle olunca şaşırdım teşekkürler.
Evet tüm internetinizi download'a ayırmışken üstüne neden bir de film izleyemiyorum diye konu açmanızdan belli bildiğiniz.
Birimleri biliyorum. Yazdığınızın konu ile alakası pek yoktu. Zaten orada 48Mbps diye belirttim oyunu da 6.2 Mb/S ile indirdiğimi belirttim.
Orada 3Mb/S ile indirdiğimi söylemedim.

Son düzenleme:
Modemde 7 yıllık benim tahminim modem artık fişi çekti.

:). Tamam anladım ya. Tivubu'dan izleniyordu Netflix'e geçince böyle olunca şaşırdım teşekkürler.

Birimleri biliyorum. Yazdığınızın konu ile alakası pek yoktu. Zaten orada Mbps diye belirttim oyunu da 6.2 Mb/S ile indirdiğimi belirttim.

Tivibu için Telekomun özel kuralı var normal bant genişliği haricinde rezerve kısmını kullanıyor. Bu da İnterneti ne kadar kullanırsanız kullanın Tivibu yu sorunsuz kullanmanıza olanak veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı