Oyun indirmek mi oyun satın almak mı?

samet gökçe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim pcde sadece 1 adet orjinal oyun var ve 20ye yakın indirilmiş oyun var.
Eskiden oyun indirmenin emek hırsızlığı olduğunu bilmiyordum. Bunu kafa ayarlarında öğrendim.
40 Tlye bu senenin başında call of duty 4 modern warfare aldım. Cdsiyle böyle ilk kez gerçek orjinal bir oyun almıştım. Yaşlaşık 40tan fazla tüm bölümlerini bitirdim.
Neyse ondan sonra call of duty modern warfare 2 indirdim ve sanki oyundayken yemeğe tuz atılmamış gibi hissettim diğerlerini saymıyorum bile.
Evet neden orjinal oyunları çok az aldığımı söyleyeyim. Çünkü Antalya'da yaşıyorum ve Antalya'nın sera cenneti olan Kumluca ve Finike'nin ortasında olan bir muhtarlıkta (önceden belediyeydi) her 50 metrede bir sera olan bir mahallede,evin 3 katından sadece 1inin duvarının sıvası çekilmiş bir evde yaşıyorum
ve antalya merkeze uzaklık ortalama 120 km hadi gittim antalya merkeze diyelim çok büyük bir yer neresinin nerde olduğunu bilemezsin birde otobüslerde giderken kayboldun mu çok sakat

sonuç olarak ben oyun indirmeye devam mı edeyim yoksa oyun mu satın alayım?

Steam yükle pc ne, oradan indirimleri takip et, çok güzel indirimler oluyor. Bu arada G2A ve humble bundle siteleri de indirimli orjinal oyun keyi satıyorlar, bu keyleri steamdan aktifleştirip oyununu yükleyebiliyorsun. Eğer multiplayer tarzı oyun alırsan, counter, call of duty, battlefield gibi, uzun süreli oynar vakit geçirirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı