Oyun-iş için Laptop tavsiyesi

AX400

Kilopat
Oyun-iş için laptop bakıyorum ve beni biraz uzun süre götürmesini istiyorum. Aklımda iki tane laptop var sizce aralarındaki 820TL'ye değecek bir fark var mıdır?

Linkteki ürüne göre bakarsak, işletim sistemi Linux kullanabiliyor musunuz? Kullanamıyorsanız format atabiliyor musunuz?
Bütçeniz nedir? Hangi ofis uygulamalarını kullanacaksınız? Hangi oyunları oynayacaksınız?

Linkteki ürüne göre bakarsak, işletim sistemi Linux kullanabiliyor musunuz? Kullanamıyorsanız format atabiliyor musunuz?
Bütçeniz nedir? Hangi ofis uygulamalarını kullanacaksınız? Hangi oyunları oynayacaksınız?

Format sıkıntı değil ben günlük işler + oyun için düşünüyorum şu an oynadığım oyun yok çünkü PS4 sahibiyim PC alınca da ne oynarım bilmiyorum, sanırım bunları oynarım: CS, PUBG, Forza Horizon 4, GTA 5..
Edit: Link açılmıyorsa ürün kodu: HP-EC0008NT

Format sıkıntı değil ben günlük işler + oyun için düşünüyorum şu an oynadığım oyun yok çünkü PS4 sahibiyim PC alınca da ne oynarım bilmiyorum, sanırım bunları oynarım: CS, PUBG, Forza Horizon 4, GTA 5..
Edit: Link açılmıyorsa ürün kodu: HP-EC0008NT
Alınır.

YouTube'da oyun performansları benzer gibi sizce performans farkı nereden olur çünkü işlemci-RAM aynı.

Performans olarak bakarsak; Laptop, Notebook vb. gibi ufak/sıkıştırılmış kasa ünitelerde parçalar aynıysa(İşlemci, GPU, HDD, SSD vs.) geriye anakart ve soğutma kalitesi işin içine giriyor. Normal kasa bir PC gibi olmuyor. Özellikle ilgilenen veya tecrübeli olan kişiler haricinde detay ve görüşte alamıyorsunuz. Dolayısıyla karşılaştırma videolarına bakmalı, imkan varsa birebir ürünü teşhirde incelemeli ve mümkün mertebe yapacağınız işlemleri teşhirdeyken yapabildiğiniz kadar yapıp cihazın size verdiği tepkilerden yana karar vermelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı