Oyun karakterine aşık olmak

Yapımcı kendimizi onun yerine koyabilmemiz için böyle bir karar almış. Şahsen kendimi onun yerine koymayı bırak Artyom'a koyasım geliyor bi' tane.

Bunun sıkıntısı 3. oyunda daha net anlaşılıyor. Oyun açık dünya olunca etkileşime geçilecek bir sürü şey oluyor tabii ve yönettiğimiz karakter mal gibi tepkisiz kalınca her olaya sıkıyor bir noktadan sonra. 1. ve 2. oyunda o kadar sorun olmuyordu çizgisel ilerlediği için. Bu kadar etkileşim ekle sen oyuna adama bir seslendirme yapma. Çok saçma. Fallout 3'ten beri bu yöntem deneniyor RPG oyunlarda ama olmuyor abi. Yapmayın işte şunu. Çok sinir bozucu. Tipini göstermiyorlar onu hadi anladım.

Bir ara Tumblr'ı ziyaret edersen ne kadar çok insanın piksellerden oluşan karakterlere nasıl bir sevgi duyduğuna tanık olabilirsin :) Bazı oyun karakterlerinin yeri bende de ayrıdır, Arthur Morgan misal...

Çıktığı zamandan beri 2 kere bitirdim bir de yarıda save gitti. Şimdi monitör aldım diye bi daha başladım. Oyunun dünyası çok güzel ama keşke optimizasyon biraz daha iyi olsa.
3.ye başladım ben de. Oyunun grafikleri bu yıl çıkan oyunlardan çok daha güzel.

Optimizasyon çok da kötü değil ya. 2060'la ekstrem ayarlar, RT high'da DLSS kapalıyken 40-50 FPS veriyor. Adam olana çok bile.

Bunun sıkıntısı 3. oyunda daha net anlaşılıyor. Oyun açık dünya olunca etkileşime geçilecek bir sürü şey oluyor tabii ve yönettiğimiz karakter mal gibi tepkisiz kalınca her olaya sıkıyor bir noktadan sonra. 1. ve 2. oyunda o kadar sorun olmuyordu çizgisel ilerlediği için. Bu kadar etkileşim ekle sen oyuna adama bir seslendirme yapma. Çok saçma. Fallout 3'ten beri bu yöntem deneniyor RPG oyunlarda ama olmuyor abi. Yapmayın işte şunu. Çok sinir bozucu. Tipini göstermiyorlar onu hadi anladım.

4. oyunda konuştururlar umarım. Bu arada bende kendi pp, anime karakterine aşığım, balon karakter falan diyorlar ama olsun. Aşka engel değil.😃

3.ye başladım ben de. Oyunun grafikleri bu yıl çıkan oyunlardan çok daha güzel.

Optimizasyon çok da kötü değil ya. 2060'la ekstrem ayarlar, RT high'da DLSS kapalıyken 40-50 FPS veriyor. Adam olana çok bile.
Oyundaki DLSS nedense bulanıklaştırıyor ben beğenmedim. İnşallah yazın 2070S laptop alınca maxda bitireceğim.

Geri
Yukarı