Oyun kasması RAM'lerden kaynaklanır mı?

berad90

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken bir süre sonra oyun kasmaya başlıyor 5-6 aydır oyun oynayamıyorum. Sıcaklık değerleri aynı, FPS aynı oyunların hepsinde böyle. Acaba diyorum ki sorun RAM mi? Düzgünce açılıp, yanlış çalışıyor olabilir mi sizce? Ne diyorsunuz?

Hocam eğer geç yüklenme, fps yüksekken drop gibi sorunlar varsa ilk bakacağınız yer oyunun ssd'de kurulu olması. Eğer ssd kurulumuluysa da problem ramlerden kaynaklanıyordur.

Evet SSD'ye kurulu ve dediğiniz gibi FPS yuksekken oluyor RAM'den demek ki.
Kesinlikle ram diyemeyiz ama çok çok yüksek ihtimalle ramler yetersiz kalıyor. (Tabii fps yüksek ısı değerleri normal ve ssd kurulumu olmasına rağmen drop yiyorsanız.)

Belki darboğaz var sistemini yazar mısın?
Hocam darboğazda yüksek fps alıp drop yiyeceğini sanmam. Darboğaz olsa fps düşük olur direk.

Kesinlikle ram diyemeyiz ama çok çok yüksek ihtimalle ramler yetersiz kalıyor. (Tabii fps yüksek ısı değerleri normal ve ssd kurulumu olmasına rağmen drop yiyorsanız.)

Hocam darboğazda yüksek fps alıp drop yiyeceğini sanmam. Darboğaz olsa fps düşük olur direk.
hocam gerçekten çok acayip oyunum valorant mesela adam 75 fps te bile çok rahat benimki mesela eskiden 120 fpse düşüyordu en kötü durumda 120 fps te bile aşırı akıcıydı üstelik kayıt alıyordum şimdi ssdye kurulu sıcaklıklar gayet normal fps te eskiyle aynı ama anlık droplar oluyor ve oyun oynanmıyor

Belki darboğaz var sistemini yazar mısın?

RX 580 Ryzen 5 3600 B450 mk Gigabyte Toshiba HDD NVMe M.2 SSD 16 GB RAM.

hocam gerçekten çok acayip oyunum valorant mesela adam 75 fps te bile çok rahat benimki mesela eskiden 120 fpse düşüyordu en kötü durumda 120 fps te bile aşırı akıcıydı üstelik kayıt alıyordum şimdi ssdye kurulu sıcaklıklar gayet normal fps te eskiyle aynı ama anlık droplar oluyor ve oyun oynanmıyor
Hocam eskiden iyiyse ve ramleri değiştirmediyseniz ramler problem yoktur. Antivirüs taraması yapıp görev yöneticisinden boştaki kullanım değerlerine bakar mısınız.

RX 580 Ryzen 5 3600 B450 mk Gigabyte Toshiba HDD NVMe M.2 SSD 16 GB RAM.
16 Valoranta gayet yeterli hocam problem büyük ihtimal yazılımsal.

Hocam eskiden iyiyse ve RAM'leri değiştirmediyseniz RAM'ler problem yoktur. Antivirüs taraması yapıp Görev Yöneticisi'nden boştaki kullanım değerlerine bakar mısınız?

16 Valorant'a gayet yeterli hocam problem büyük ihtimal yazılımsal.

Format attım denemediğim yol yok. Yazılımsal.

Format attım denemediğim yol yok. Yazılımsal.

RAM'in iyi olup olmadıgı degilki mesele sıkıntılı çalışıyor olma ihtimali.

Geri
Yukarı