Oyun konsolu ve 4K BluRay filmler için TV önerisi

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar.

Ben televizyon almak istiyorum. 4K ve 65 inch boyutunda olmasını istiyorum önerebileceğiniz TV modeli var mı?

PS4 Pro - PS5 üzerinde kullanılacak.

Bulunduğum ortam 65 inch için çok uygun ve çok büyük bir ortam. Marka fark etmez ama tabii ki Samsung olursa çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Aklımdaki bir soruda QLED almam şart mı? Yoksa normal bir 4K HDR'li TV alsam yeterli mi?

Bütçem 6000 - 6500TL civarı üzerine çıkamıyorum.

Ekran yanması hayalet ekran olayları nasıl oluyor? Neye dikkat etmem gerekir.

Son düzenleme:
Selamün aleyküm arkadaşlar.

Ben televizyon almak istiyorum. 4K ve 65 inch boyutunda olmasını istiyorum önerebileceğiniz TV modeli var mı?

PS4 Pro - PS5 üzerinde kullanılacak.

Bulunduğum ortam 65 inch için çok uygun ve çok büyük bir ortam. Marka fark etmez ama tabii ki Samsung olursa çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Aklımdaki bir soruda QLED almam şart mı? Yoksa normal bir 4K HDR'li TV alsam yeterli mi?

Bütçem 6000 - 6500TL civarı üzerine çıkamıyorum.

Ekran yanması hayalet ekran olayları nasıl oluyor? Neye dikkat etmem gerekir.
Kullandığım bir televizyon biraz istediniz inchden düşük ama kullandım bir ürün

Ekran yanmasi OLED TV'lerde oluyor zaten sizin butcenize sigan bir OLED TV bulunmuyor, o yuzden dert etmenize bence gerek yok. Bir de bunun gecici olani "Image Retention" var o da genelde IPS'lerde goruluyor fakat kalici bir durum degil izi kalan logolar vs. bir sure sonra kendiliginden kayboluyor.

Bence LED TV'lerde VA cok daha iyi bir tercih, IPS'e gore cok daha iyi kontrast sunmasi VA'yi karanlik odalarda fazlasiyla one geciriyor. Tabi gorus acilarinin IPS kadar iyi olmadigini da belirtmem lazim. Cok genis salonlara alinmadigi surece bence VA tercih edilmeli.

.

Bu modeli almayı düşünüyorum az önce attığınız model. Bu modelde logo veya sabit bir görüntü olduğunda ekranda iz kalıyor mu? Yoksa geçiçi süremi bu.

Birde şöyle bir ekran buldum ama alınırmı bilmiyorum.

.

Bu modeli almayı düşünüyorum az önce attığınız model. Bu modelde logo veya sabit bir görüntü olduğunda ekranda iz kalıyor mu? Yoksa geçiçi süremi bu.

Bir de şöyle bir ekran buldum ama alınır mı bilmiyorum.

Vestel keşke bizim vatandaşlarımızada bazı elektoronik eşyaları bedava verseydi.

Arkadaşlar bunu almaya karar verdim. Bilgisi olan var mı? Bir sıkıntısı üretim hatası gibi değişik sorunlar var mıdır?

Geri
Yukarı