Oyun kulaklığında dikkat edilmesi gerekenler

batuhan3707

Hectopat
7.1'in ses kasmaya fazla bir getirisi olur mu?

Empedans ne işe yarar, fazla olması mı az olması mı daha iyidir?

Hoparlör çapı arttıkça ses kasmak daha mı kolaylaşır veya ne işe yarar? İyi bir kulaklıkta kaç mm çap olması gerekir?

Frekans yanıt aralığı kaç olmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurdum insanı şöyle düşünmeli yurt dışına göre KUR + VERGİ farkından dolayı adamların aldığı ürünlerin yarısını bile alamıyoruz.
Bütçemiz zaten doğal olarak %70 düşüyor. Yapılması gereken belli bütçe belirledikten sonra bilindik markalara bir bakmak ne alabiliriz ne alamayız diye.
Baktın 3 5 model buldun bilgin yok mu ilk kullanıcı yorumlarını almalısın. Mesela ben SS artics 3 kullanıyorum ve yazılım sorunu var realtek ile çakışıyor onuda basit bir işlemle çözüyorsun. Konforlu 4 5 saat kullanımda beni yormuyor. Sesleri net veriyo 7.1 ihtiyaç duymadım CS:GO PUBG oynuyorum.

Sistemlerimizin çoğunda ses kartı yok. Ses kartlı kulaklıklar var fiyatları ortada ülkemizden 10 kişiden 1 2 kişi verip alabilir bir ekonomik dağılıma sahibiz. Kısacası çok düşünmeyin 7.1 çok önemli bir özellik değildir.
Düşük bütçelerde stereo kalitesi yüksek kulaklıklara yönelmelidir.
Siberia 200 var arkaşımda geçen benim duymadığım ayak sesini duydu izleyici moddaydı ondan olabilir bilemedim sesleri yükselttim. :D

Sorduğunuz zaman kulaklıkların hepsi 7.1 dir ama bakarsanız sadece iki tane hoparlörleri vardır. Bu kulaklıklar iki hoparlör ile 7 hoparlör varmış hissi yaratmaya çalışır. Bu arada benim bildiğim 7 hoparlör bulunanan bir kulaklık yok. En fazla 5 adet hoparler olan yani toplamda 10 adet hoparlörü olan kulaklıklar var.

Ben oyun için Xbox one S kullandığım için gerçek 5.1 yada 7.1 olanları kullanamıyorum. Sanal değil gerçek surround kulaklıklar için ses kartının belli kriterlerde olması gerekiyor ve USB sound desteği şart. Pratikte nasıl bir farkları vardır bilmiyorum ancak bu konuda oldukça iyi yorumlar mevcut.
Kesinlikle haklısın 2 markada 7 hoparlör var diye duydum ama hatırlamıyorum. İşin açıkcası 7.1 mantığı 7 ayrı yerden gelen sesi tek hoparlöre toplama. Bu 7 ayrı seste arka,sağ,sol,sol ön,sağ ön,sol arka,sağ arka ve nokta birlik kısmıda ön oluyor. Söylediğiniz gibi örneğin Razer Tiamat 7.1 var 5 hoparlörlü,bi ton para açıkcası bu ücretleri bir kulaklığa vermek gerçekten israf.
7.1 kullanmıyorum ses kasmada sorunum yok nasıl yapacağız :)
Kulaklık SS artics 3.
Bir kaç yerde e sporcularında (CS:GO) 7.1 kullanmadığını okumuştum.
Eskiden 7.1 mi vardı. Rahat bir şekilde ses kasılıyordu yeterki kulaklık kaliteli ses versin. He şuda var,7.1 kullansanız daha rahat ses kasarsınız. Özellikle yakındakileri değilde uzaktaki kişileri nokta atışı olarak belirlersiniz.
7.1'i savunanlar genellikle şöyle savunuyor; "sesleri daha iyi duyuyorum, 7.1 ya işte Stereo'ya göre daha iyi vs vs." Bence tamamen 7.1'de 1.1'den daha çok vardır varsayımından geliyor. Herhangi bir kanıt yok ortada. Varsa da ben denk gelmedim. Nasıl pazarlanıyorsa, öyle savunuluyormuş gibi sanki.
Yok dostum,senin dediğin tarzda olsa ayıplı ürün klasına girer. Algımız farklı 7.1'lerin hepsinde 7 hoparlör var sanılıyor. Halbuki adamın satarken kast ettiği şey üstte belirttiğim gibi her yerden gelen sesi daha net algılamanı sağlayan kulaklık diye piyasaya sürüyor.Etkisi oluyor böyle şeylerin ama önemli olan kişinin refleksi onu söylim.

7.1'i savunanlar genellikle şöyle savunuyor; "sesleri daha iyi duyuyorum, 7.1 ya işte Stereo'ya göre daha iyi vs vs." Bence tamamen 7.1'de 1.1'den daha çok vardır varsayımından geliyor. Herhangi bir kanıt yok ortada. Varsa da ben denk gelmedim. Nasıl pazarlanıyorsa, öyle savunuluyormuş gibi sanki.

Evet aynen öyle 7.1 daha ileri gidip 9.1 sesi sadece iki adet hoparlörden almak banada çok mantıklı gelmiyor. Tüm bunların arkasında bir teknoloji olduğunu bir algoraitma çalıştığını ve bazı sesleri geciktirdiğini yada öne çıkardığını biliyorum.

Pratikte kaliteli bir kulaklıktan arkanızdan yada yanınızdan geleni duymanız da mümkün. Bunu deneyimlediğim için söylüyorum.

Sonuç olarak gerçek olamayan 7.1 kulaklıklar bir miktar işe yarasa da çokca pazarlama hilesine sahip olduklarını düşünüyorum. İşin maddi kısımına gelince bu bir zevk işi insaların buna para harcaması çok da saçma değil.
Kesinlikle haklısın 2 markada 7 hoparlör var diye duydum ama hatırlamıyorum. İşin açıkcası 7.1 mantığı 7 ayrı yerden gelen sesi tek hoparlöre toplama. Bu 7 ayrı seste arka,sağ,sol,sol ön,sağ ön,sol arka,sağ arka ve nokta birlik kısmıda ön oluyor. Söylediğiniz gibi örneğin Razer Tiamat 7.1 var 5 hoparlörlü,bi ton para açıkcası bu ücretleri bir kulaklığa vermek gerçekten israf.

Eskiden 7.1 mi vardı. Rahat bir şekilde ses kasılıyordu yeterki kulaklık kaliteli ses versin. He şuda var,7.1 kullansanız daha rahat ses kasarsınız. Özellikle yakındakileri değilde uzaktaki kişileri nokta atışı olarak belirlersiniz.

Yok dostum,senin dediğin tarzda olsa ayıplı ürün klasına girer. Algımız farklı 7.1'lerin hepsinde 7 hoparlör var sanılıyor. Halbuki adamın satarken kast ettiği şey üstte belirttiğim gibi her yerden gelen sesi daha net algılamanı sağlayan kulaklık diye piyasaya sürüyor.Etkisi oluyor böyle şeylerin ama önemli olan kişinin refleksi onu söylim.

Benim bildiğim 7 tane hoparlörü olan herhangi bir kulaklık yok. Varsa bizide biraz araştırıp bllgilendrin lütfen.

İşin maddi boyutuna gelecek olursak 500 TL'ye bile ikinci el Razer Tiamat bulmak mümkün bu bir zevk işi maddi durumu elveren bunları alıp keyifle kullanabilir.

Steelseries gerçekten iyi bir kulaklık değil. Beğenenler ya çok tırışka kulaklıktan geçiş yaptıkları yada ondan başka kulaklık kullanmadıkları için beğeniyorlar. İyi olmadığını geçtim bide ilerleyen günlerde tam bi kumar,çok çabuk bozulabiliyor çoğu kişi bu durumdan şikayetçi. HyperX Cloud Silver hiç kullanmadım. Yorum yapamam bu konuda ama şunu söyleyebilirim. HyperX Cloud 2 kullandım. İyi kulaklık ama milletin abartısı kadar iyi değil sadece iyi ve 7.1 konusunda istenileni karşılamıyor. Daha üst bir model olan Cloud 2 karşılamıyorsa Silver'ın karşılayacağını pek sanmıyorum. Aynı fiyat bazında sana tavsiye edebiliceğim kulaklık var. Millet bu kulaklık varken diğerlerine nasıl para veriyor anlamıyorum. Bende Razer Kraken 7.1 v2 var. Kıyaslama,incelemelere bakarsan çok iyi bir kulaklık olduğunu görüceksiniz. Lakin fiyatı yüksek gelebilir. Arkadaşımda Creative'in kulaklığı var. Fiyatına göre gerçekten muhteşem performansı var. Yazılımı çok iyi 7.1 konusunda mükemmel ayarlar yapabiliyorsun. Fiyatıda gayet iyi. Şahsen kulaklığım olmasa kesinlikle bunu alırdım.
CREATIVE HEADSET SB TACTIC 3D RAGE USB GAMER v2 Creative | Trendyol
Creative S.B. Tactic 3D Rage İncelemesi
şu yoruma acayip katılıyorum ya o kadar iyi yoruma kanıp arctis 5 aldık tamamen pişmanlık.

Geri
Yukarı