Oyun Lobisinden IP Alınabilir mi?

ruinedsa

Hectopat
Evet bu adamı tanımıyorum açıkçası ama bugün oyunuma geldi. İngilizce oyununuzu lobinizi hackledim ve IP adreslerinizi ele geçirdim dedi. Açıkçası pek inanmıyorum, Telekom zaten IP sıfırlıyor diye biliyorum ama yine de bilgisayarıma format attım. Ne olur ne olmaz IP değiştirmedim. Ayrıca gene bana ait olan bir telefon ile oynuyordum, sormak istediğim soru şu ki: Bu adamın gerçekten böyle bir şey yapma ihtimali var mı? Lobiyi hacklediği doğru, şahidim gördüm ama IP adreslerimizi böyle kolay alabilir mi? Alırsa ne yapar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, mümkün. Fakat alsa da bir şey olmaz adresine de erişemez yakın konum gösteriyor ki bazen şehir bile tutmuyor gönlünüz rahat olsun rahat etmediyseniz modemi aç kapa yapmanız yeterli IP adresiniz değişmiş olacak.

Yani banka durumu vesaire ile uğraşmayayım yeter ki uğraşmam zaten değil mi bilgisayarımda şarkı şiir sözleri dışında oyunlar dışında pek bir şey yok zaten sadece kardeşim bu oyunu çok seviyor diye hem de İngilizce öğretmek adına aynı oyuna girdik ben insanların neler dediğini Türkçe anlatıyordum.

Yani banka durumu vesaire ile uğraşmayayım yeter ki uğraşmam zaten değil mi bilgisayarımda şarkı şiir sözleri dışında oyunlar dışında pek bir şey yok zaten sadece kardeşim bu oyunu çok seviyor diye hem de İngilizce öğretmek adına aynı oyuna girdik ben insanların neler dediğini Türkçe anlatıyordum.
Mümkün değil.

Standart bir kullanıcıysanız muhtemelen "Statik IP" adresi almamışsınızdır. Statik IP adresi kullanmıyorsanız, büyük olasılıkla CGNAT sistemindesiniz yani bir IP havuzundasınız demektir.
Bu da sizin fiziksel adresiniz olarak aslında santralin konumu yada ISS tarafından belirlenmiş başka bir konumun göründüğü anlamına gelir. Endişelenmeniz gereken bir durumun olmadığını düşünüyorum.
Yanlışım varsa düzeltiniz.

Evet bu adamı tanımıyorum açıkçası ama bugün oyunuma geldi. İngilizce oyununuzu lobinizi hackledim ve IP adreslerinizi ele geçirdim dedi. Açıkçası pek inanmıyorum, Telekom zaten IP sıfırlıyor diye biliyorum ama yine de bilgisayarıma format attım. Ne olur ne olmaz IP değiştirmedim. Ayrıca gene bana ait olan bir telefon ile oynuyordum, sormak istediğim soru şu ki: Bu adamın gerçekten böyle bir şey yapma ihtimali var mı? Lobiyi hacklediği doğru, şahidim gördüm ama IP adreslerimizi böyle kolay alabilir mi? Alırsa ne yapar?
Oyuna bağlı olarak mümkün olabilir. Modem IP'niz statik değil ise modemi kapat aç yapın IP adresiniz değişmiş olacak. En fazla sizin çevre adresinizi öğrenebilir.

Herhangi bir uğraş durumuna düşer miyim banka hesabı gizli dosyalar vesaire böyle bir ihtimal bir oyun lobisi hacklenmesi sayesinde olabilir mi lobi hacki ya bu nasıl IP mi alacak diye düşünüyorum (lobi hacki olmayabilir) bir ihtimal bile var mı varsa zor mu biraz açıklarsanız sevinirim.

Among Us.
Hocam naptınız :D Sıkıntı olmaz. Format atmanıza da gerek yoktu. Bu kadar korkuya gerek yok, sakin. Modemi resetleyin tamam.

Hocam naptınız :D sıkıntı olmaz. Format atmanıza da gerek yoktu. Bu kadar korkuya gerek yok, sakin. Modemi resetleyin tamam.

Haklısınız ama her ne kadar bilinçsiz olsam da ki öyle miyim sizlerin takdirine kalmış ailem bu tarz durumlarla uğraşsın elbet istemem tekrardan vaktinizi aldığım için hepinizden özür dilerim.
Among Us oyununda öyle bir şey olması imkansıza yakın ve bulur tehdit ederse de dediğimi yap.

Tamamdır hocam teşekkürler.
Gerçekten hepinize teşekkür ederim içim rahatladı resmen.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı