Oyun monitörü tavsiyesi

MizFor

Centipat
Daha fazla  
Dostlar 144 Hz monitöre geçmeye karar verdim fakat hangisini almalıyım karar veremedim. 1500-1600 TL bütçem var. ASUS TUF serisine baktım fakat VA panel olmasından dolayı kimse önermiyor ve ghosting sorunundan bahsediyorlar. Ağırlıklı olarak FPS oyunları oynasam da simülasyona da zaman ayıran biriyim. Panel kısmından da çok anlamıyorum IPS mi daha iyi yoksa VA mı? Yardımınıza ihtiyacım var acilen. Bu bütçeye kaliteli, sağlam panelli, 1ms 144Hz monitör önerirseniz sevinirim.
Bir de 1050 Ti ekran kartım var. Display Port ile bağlasam 144 Hz destekler mi ya da ekran kartım 144Hz bağlantı yapar mı anlamıyorum.

Hepsiburada, N11 gibi her sitede satıcı bu firma:
24" monitörlerde gayet iyi bir tercih olur.

MSI'ı öneririm fakat GTX 1050 TI'a 144Hz monitör almak biraz para israfı olur. Büyük bir 75Hz monitör alırsanız oyun keyfiniz daha yüksek olur diye düşünüyorum. Fakat LoL- CS: GO - Valorant gibi e spor oyunlarını oynuyorsanız 144Hz alın.

Renk gamutu olarak MSI çok daha iyi duruyor. Ghosting konusunda bu ikiliyi karşılaştırmak zor. Sadece o konuda bariz şikayet hangisinde çok ise o üründen kaçmak lazım.
Ölü piksel şans işi. İnternetten alınan ürünlerde 15 gün içinde iade hakkın var. Bunun istisnalarına monitör girmiyor. Gözüne kestirdiğin monitörde ölü piksel çıkarsa ve garantiye bu ölü piksel/pikseller girmiyorsa cayma hakkını kullanırsın.
MSI'ı öneririm fakat GTX 1050 TI'a 144Hz monitör almak biraz para israfı olur. Büyük bir 75Hz monitör alırsanız oyun keyfiniz daha yüksek olur diye düşünüyorum. Fakat LoL- CS: GO - Valorant gibi e spor oyunlarını oynuyorsanız 144Hz alın.
Gsync/Freesync açar. Baktığım incelemelerde Gsync/Freesync'in gecikmeye etkisi 1 MS. Bilgisayardan ekrana kadar o kadar değişken var ki gecikmede kolaylıkla 1 MS göz ardı edilebilir.

Gsync/Freesync açar. Baktığım incelemelerde Gsync/Freesync'in gecikmeye etkisi 1 MS. Bilgisayardan ekrana kadar o kadar değişken var ki gecikmede kolaylıkla 1 MS göz ardı edilebilir.
Yanıt bulamadığım input lag sorusu eğer Technopat'ın dediği doğruysa genelde 3ms, değilse 10-12ms fark yapıyor genelde. Yine modelden modele değişir.

G241 önermem, 24GN650 FPS oyunları için iyi bir model.

Bir ekleme yapayım, 60-75 HZ monitörlerin input lag değerleri kötü diye biliyorum. Birçok düzgün 144 HZ monitörün input lag değeri 60-75 HZ monitörlerden iyidir büyük ihtimalle.

Yeni konular

Geri
Yukarı