Oyun nasıl yapılır ve satılır?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Ben Steam'de baktığım kadarıyla okey oynamak istedim fakat yok gibi. Ben okey oyunun nasıl yapıp Steam'e koyabilirim? Mesela Online düzeneğini, rastgele taş vermesini vs. sistemleri öğrenmek istiyorum ve Steam'e nasıl koyabiliriz?

Hemen olacak işler değil hocam bunlar. Oyun yapma yazılımları var, öğrenmen gerek.

Hocam peki nereden öğrenebilirim önerebileceğiniz YouTube kanalı, site vs. var mı?

Önce oyunu yapacağın yazılımı öğrenmen gerekiyor. Bu da zamanının birçoğunu buna vermek gerektiğin anlamına gelir, eğer gerçekten oyun yapmak istiyorsan bir video ile öğrenilecek bir şey değil.

Her şey www.google.com ile başlıyor :D

Hocam peki nereden öğrenebilirim önerebileceğiniz YouTube kanalı, site vs. var mı?

Önce algoritma öğrenmenizi öneririm. Ben w3schools.com sitesinden işimi görecek yazılım dili ile algoritma yapılarını öğrenmiştim. Herhangi bir YT kanalına gereksinim duymadım. Kod yaza yaza gelişirsiniz, sonunda da istediğiniz oyunu yazar hale gelirsiniz. Ama oldukça meşakkatli bir iş sizi bekliyor. Başarılar şimdiden.

Önce algoritma öğrenmenizi öneririm. Ben w3schools.com sitesinden işimi görecek yazılım dili ile algoritma yapılarını öğrenmiştim. Herhangi bir YT kanalına gereksinim duymadım. Kod yaza yaza gelişirsiniz, sonunda da istediğiniz oyunu yazar hale gelirsiniz. Ama oldukça meşakkatli bir iş sizi bekliyor. Başarılar şimdiden.

Sağ olun hocam teşekkür ederim. Zaten hocam çok satma, para kazanma gibi hayalim yok da, az çok bu işlerin mantığını kavramak istiyorum.

Geri
Yukarı