Oyun odaklı sistem için 240mm AiO vs 360mm AiO

Hocam dediğim gibi tamamen senin tercihin, şimdi sana 360mm al derim sen sonra keşke o kadar para vermeseydim dersin ben kötü olurum :D, tercih etmen veya 240mm’yi tercih etmen için genel sebepleri yazdık bundan sonrası tamamen sizin kararınız, isterseniz gidin Fuma 2 alın istersen T6 al kimseyi bağlamaz.

@RPM bir de sistemi alınca OC konusu açarsanız etiketleyebilirsiniz, hiç değilse sonucu görmek isterim.
Bende isterim.Bir şeyler yaparız.

@Gerek sizce PF240 ile Ryzen 5600X 5GHz yapılır mı?
Yapılır diyorsanız PF240 alıp yanına doğru düzgün bir ekipman alacağım.
All core 5GHz imkansız gibi bir şey. Şansına çok kaliteli bir silikon gelmesi lazım. Tek çekirdekte yapanlar var tabii. 5600X'in sınır 4.7-4.8GHz, bundan sonrasında gereksiz fazladan voltaj vermen lazım. Aradaki performans farkına değmeyecek sıcaklık artışı anlamına geliyor, ki stabil olacağını da sanmam. OC için PF360 almayı düşünme bence. Aradaki fiyat farkına değecek bir performans farkı olduğunu düşünmüyorum.

All core 5GHz imkansız gibi bir şey. Şansına çok kaliteli bir silikon gelmesi lazım. Tek çekirdekte yapanlar var tabii. 5600X'in sınır 4.7-4.8GHz, bundan sonrasında gereksiz fazladan voltaj vermen lazım. Aradaki performans farkına değmeyecek sıcaklık artışı anlamına geliyor, ki stabil olacağını da sanmam. OC için PF360 almayı düşünme bence. Aradaki fiyat farkına değecek bir performans farkı olduğunu düşünmüyorum.
5600X’in üst sınırı 4.7-4.8 midir bilmiyorum, ama öyle düşünmek de istemiyorum. 5800X ile biraz hayal kırıklığı oldu sonuçta, ayrıca all core 5GHz imkansız değildir, 1 core olabiliyorsa V’ı gereken düzeyde arttırmak yeterli olacaktır, hiç değilse 1 CCX 5 GHz görebilir eğer 1 core oluyorsa, ama CCX‘lerde frekans farkı stabiliteyi etkiler.

5600X’in üst sınırı 4.7-4.8 midir bilmiyorum, ama öyle düşünmek de istemiyorum. 5800X ile biraz hayal kırıklığı oldu sonuçta, ayrıca all core 5GHz imkansız değildir, 1 core olabiliyorsa V’ı gereken düzeyde arttırmak yeterli olacaktır, hiç değilse 1 CCX 5 GHz görebilir eğer 1 core oluyorsa, ama CCX‘lerde frekans farkı stabiliteyi etkiler.
Varsa all core 5GHz yapabilen gördüğünüz, paylaşın biz de görelim. Ben genel olarak kullanıcıların aldığı değerlere göre yorum yapıyorum, işlemciyi kullanmıyorum sonuçta. 5GHz görenler de tek çekirdekte görmüş benim gördüğüm kullanıcıların değerleri bu şekildeydi genel olarak. İmkansız demedim, imkansız gibi bir şey dedim. Şansına çok kaliteli bir silikon gelirse olabilir, neden olmasın.

Kurallara göre bu yasak değil mi? Aynı konudan 30 tane açmak?

Ya alın, ya da almayın. 15 tane konuda da aynı cevabı verdik ve sen de doğru sıvı soğutmanın hangisi olduğunu biliyorsun. Bence artık sıvı soğutma ile ilgili konu açma, lütfen.

Geri
Yukarı