Oyun odaklı sistem için 240mm AiO vs 360mm AiO

@balikeat 5600X kullanıyor, yükte stok soğutucu ile 55 derece.

9700K kullanıyor Linus o videoda, 5600X değil.
Cidden mükemmel bir şey, canım çekti, açıkçası bir gün kesinlikle 5600X gibi bir işlemciyi güzel bir soğutucuyla OC’leyeceğim. Umarım AMD yeni zen mimarisini geliştirir ya da daha yenisini oluşturur.

Ryzen 5 5600X ile kullanmayı düşünüyorum, toplayacağım sistemin tek amacı oyun oynamak olacağı için 360mm sıvı soğutucu biraz fantezi oluyor, sizce 240mm sıvı soğutucu alıp diğer şeylere mi yatırım yapmalıyım yoksa 360mm sıvı soğutucu mu almalıyım?

Arada 400 TL civarında fark var:

Not: 360mm olanı almak için bütçemi zorlamıyorum.

bence almışken 360 alın uzun vadede upgrade yapacağınız zaman sizi üzmez.

@Gerek sizce PF240 ile Ryzen 5600X 5GHz yapılır mı?
Yapılır diyorsanız PF240 alıp yanına doğru düzgün bir ekipman alacağım.
Eğer silikon kalitesi biraz olsun iyiyse ve 5600X’in genel kapasitesi buna el veriyorsa kesinlikle denenebilir sıvı soğutma için stok üst frekansın üzerinden 400 MHz çok zorlamasa gerek. Olmasa bile denemekten bir şey kaybetmezsin.

Eğer silikon kalitesi biraz olsun iyiyse ve 5600X’in genel kapasitesi buna el veriyorsa kesinlikle yapılır sıvı soğutma için stok üst frekansın üzerinden 400 MHz çok zorlamasa gerek.

Ekipmandan bahsettiğim şey 300 TL'lik kulaklık bu arada, sanırım PF360 alacağım, elimdeki dandik Rampage bir süre daha götürür, sonradan alırım.

Almışken 360mm soğutucu alayım bari, kasanın üstü de tam dolu gözükür.

Ekipmandan bahsettiğim şey 300 TL'lik kulaklık bu arada, sanırım PF360 alacağım, elimdeki dandik Rampage bir süre daha götürür, sonradan alırım.

Almışken 360mm soğutucu alayım bari, kasanın üstü de tam dolu gözükür.
Hocam dediğim gibi tamamen senin tercihin, şimdi sana 360mm al derim sen sonra keşke o kadar para vermeseydim dersin ben kötü olurum :D, tercih etmen veya 240mm’yi tercih etmen için genel sebepleri yazdık bundan sonrası tamamen sizin kararınız, isterseniz gidin Fuma 2 alın istersen T6 al kimseyi bağlamaz.
@Gerek sizce PF240 ile Ryzen 5600X 5GHz yapılır mı?
Yapılır diyorsanız PF240 alıp yanına doğru düzgün bir ekipman alacağım.
@RPM bir de sistemi alınca OC konusu açarsanız etiketleyebilirsiniz, hiç değilse sonucu görmek isterim.

Geri
Yukarı