Çözüldü Oyun oynadıktan sonra bilgisayar kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Komutan Logar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herhangi bir oyundan çıktıktan sonra bilgisayarım donuyor. Sürücüler güncel. Oyun oynamadan önce sorun olmuyor ama oyunu kapattıktan sonra masaüstü 20FPS gibi bir takılma oluyor. YouTube videolarını kasmadan oynatıyor ama masaüstü çok donuyor. Ne yapabilirim?

Sanal bellek ile alakalı bir durum sanırım. Oyun ve sistem mekanik HDD'de ise bu durum daha bariz olabilir. O bölümde yeterinde boş alan olduğuna emin olun. Aynı problemi yaşayan biri olarak boş alanı 100 GB altına indirmedim ve rahatladım. Özellikle Dragon age inquisition oyununu kapattıktan sonra masaüstüne tıklayıp yenile demeye bile korkuyordum.

Isı ile alakası olacağını sanmam çünkü benim sistem en ağır kullanımda bile GPU 57, CPU 65 üzeri çıkmadı.

Sanal bellek ile alakalı bir durum sanırım. Oyun ve sistem mekanik HDD'de ise bu durum daha bariz olabilir. O bölümde yeterinde boş alan olduğuna emin olun. Aynı problemi yaşayan biri olarak boş alanı 100 GB altına indirmedim ve rahatladım. Özellikle Dragon age inquisition oyununu kapattıktan sonra masaüstüne tıklayıp yenile demeye bile korkuyordum.

Isı ile alakası olacağını sanmam çünkü benim sistem en ağır kullanımda bile GPU 57, CPU 65 üzeri çıkmadı.

Hocam üstteki arkadaşın dediği gibi ısınmadan dolayı olabilir.
HDD kullanıyorsanız da bu etkileyebilir. Düşük okuma yazma durumundan kaynaklı.
Sistem SSD içerisine kurulu. Oyunlar HDD'de. Sorun bundan dolayı olabilir mi? Isınma ile ilgili durum olacağını sanmıyorum çünkü youndan çıktıktan sonra bilgisayarı direk yeniden başlatınca sorun çözülüyor.

SSD içinde olan bir sistem kasılıyorsa sanırım bir load durumu oluyor. Oyun sırasında Windows kaynağı oyuna yoğunlaştırdığı için bazı kendi uygulamalarını geçici olarak durdurup oyunu kapattıktan sonra tekrar açmak için RAM ve işlemciye ve diske ani bir yüklenme olur.

Aynı sorun bendede var format diskim olduğu için istediğim zaman temiz kurulum yapabiliyorum rx 580 oc armor var ryzen 5600 ile beraber kullanıyorum sıcaklıklar filan normal sadece oyundan çıktıktan sonra pencereleri filan kaydıramıyorum pikselleşme oluyor (du). @vrl arkadaşın çözümünü uygulayınca düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı