Oyun Oynamak İçin 8 GB RAM Yeterli Mi?

Mortem.dll

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Prospekt Mira
Daha fazla  
3050 kartlı bir laptop almayı düşünüyorum. 8 GB RAM ile performans konusunda eksiklik yaşar mıyım? İlave RAM takmayı düşünmüyorum.

3050 kartlı bir laptop almayı düşünüyorum. 8 GB RAM ile performans konusunda eksiklik yaşar mıyım? İlave RAM takmayı düşünmüyorum.

Dostum üstte arkadaşın dediği gibi birçok oyunu oynatır fakat sınırlarda kullanırsın sağlıklı olmaz ne yazık ki seni kısa bir süre daha idare eder fakat sonralarda yapman gerekli olur 16 yetmiyor bana şu an boşta zaten 5,6 GB'yi kullanıyor PC kendisi uygulamalardan dolayı kısa sürede bende 24 veya 32'ye geçmeyi düşünüyorum.

Yetip yetmeyeceği oynayacağın oyunlara göre değişir. Son çıkan hikayeli oyunları, yüksek grafikli BF, CoD gibi multiplayer oyunları oynayacaksan yetmez. CS:GO Valorant gibi oyunlara yeter.

Eğer işlemciniz APU ise, ki laptoplarda %99 böyle diye biliyorum, sizin kullanacağınız RAM 8 değil 5,94 GB olacak. Çünkü 2,06 GB'ı entegre grafik kullanacak. Kısacası yetmez. 8 GB RAM daha almanız gerekir. Öbür türlü asgari gereksinimleri dahi karşılayamazsınız çoğu oyunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı