Oyun Oynamak İçin 8 GB RAM Yeterli Mi?

İşlemci APU hocam.
Entegre grafik 2 GB'a yakın yiyecek hocam o zaman. Size maksimum 6 GB kalıyor. Bende de durum 6+8'den 14 şuan mesela. Aslında 16 takılı. 6 ile oynarsanız 8 isteyen oyunlarda baya drop yersiniz RAM kaynaklı olarak.
Bellek.png

Hiç bir şey olmaz işlemci ve ekran kartı iyiyse. BF 5 BF 1 i 1000 saate yakın oynadım. Drop falan hikaye.
Kararsız kaldım şimdi hocam. Konuya öyle bir girişiniz oldu ki. "Hayatına böyle girsem ne yapabilirsin ki" gibi oldu. :)
Artık standart 16 GB olmaya başladı. Mümkünse yükselt kafan rahat olsun.
Elbette 16 çok daha iyi bir seçim olacaktır. Fakat bütçe darlıyor hocam be. Çift kanal bir model alıp ileride ilave taktırmak en sağlıklı karar olacaktır sanırım.

AAA oyunlarda RAM öpülüyor. Paran olunca yada varsa CPU-Z üzerinden ekran görüntüsü atıp arkadaşların atacağı bellekten alırsın. Yada direkt 16 olanı al. 8GB RAM pişmanlık ya.

Tek kanal 8 GB bana yetiyor. Tonla oyun oynuyorum, her türlü kullanıyorum bilgisayarı sorun çıkartmıyor.

Düzenleme; Bu arada MSI Afterburner falan indirirsen göreceksin ki oyunlarda RAM kullanımı 6-7'ye kadar çıkabiliyor. Bu da demek oluyor ki Windows yarısını kullanıyor hikayeleri fasa fiso.

Bundaki RAM 16 GB hocam.

Masaüstü, dizüstü?
Masaüstü.
Kararsız kaldım şimdi hocam. Konuya öyle bir girişiniz oldu ki. "Hayatına böyle girsem ne yapabilirsin ki" gibi oldu. :)

Elbette 16 çok daha iyi bir seçim olacaktır. Fakat bütçe darlıyor hocam be. Çift kanal bir model alıp ileride ilave taktırmak en sağlıklı karar olacaktır sanırım.
Alın takın 16 GB ileride 2 bin TL olur zaten RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı