Oyun oynamak neden artık eğlenceli gelmiyor?

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Aynısını bende yaşadım 2019'da. O gün bugündür çok az oyun oynarım. Artık oyun oynamak beni sıkıyor. Zevk vermiyor. Oyun oynayınca kendimi ziyanda hissediyorum.

Benimde elektronik hobim vardı, onlarla ilgileniyorum. Çok daha zevkli geliyor açıkçası. Yeni bir şeyler öğrenmek insanı mutlu ediyor.

Sözün özü, seninde bir hobin varsa onla ilgilenebilirsin.

Eskiden bilgisayarım kötüyken 20 30 FPS de oynadığım Mount & Blade: Warband bana deliler gibi zevk veriyorken gün içinde oyun düşünüyorken bu isteğim nedense birdenbire kaybolmaya başladı. Yeni sistem aldım üstüne daha 1-2 hafta önce sistemimi yeni nesile geçirdim hiçbir oyunda sıkıntı çekmememe rağmen 100GB oyun indirip 2 gün sonra siliyorum. Bir türlü eski verdiği zevki vermiyor oyunlar. Eski oyunları da çok oynadığım için artık aynı şeyleri yapasım gelmiyor, mesela Skyrim. Total'de 5000 saat Mount & Blade: Warband oynamış olmama rağmen Bannerlord'u alasım bile gelmiyor. Bu yeni çıkan oyunların özellikleridir, grafikleridir zerre ilgimi çekmemeye başladı. War Thunder girip tank sürüp çıkıyorum tek zevkim bu oldu. Herkesin öve öve hiçbir yere sığdıramadığı Witcher 3'den 10 saatte sıkıldım. Sorun piyasaya artık eski oyunlar gibi oyunlar gelmemesi mi yoksa bende mi bir sıkıntı var anlamadım :D var mı başka bunu yaşayan?

L. A noire oynadınız mı oynamadıysanız kesinlikle oynayın.

Bende de aynısı oldu. Bilgisayarım çok kötüyken "Yeni bir bilgisayarım olsun var ya, hiç bırakmam." falan diyordum. Şimdi doğru düzgün oyun oynamıyorum :D Bence bu insanoğlunun bir şeyi kolay duruma göre kolay elde etmesi ve çok çabuk sıkılmasıdır. Eskiden çünkü öyle bir imkanımız olmadığı için istiyorduk. Şimdi elimizin altında var ve hep daha iyi seçenekler arıyoruz bana kalırsa.

1 hafta uzaklaşın bilgisayar kullanmayın düzelir.

Yeni oyunlar denediniz mi hocam? Ben de aynı oyunlardan sıkılıyorum zamanla.
Denedim. RDR2 ve Cyberpunk 2077 oynadım. Cyberpunk'ı bilgisayardan silmem 1 hafta sürdü. Delemain görevlerinde sıkılıp bıraktım :D
Farklı serileri deneyebilirsiniz bence.
Ne gibi ?
Daha eskilerini dene ya da başka türler.
Önerim Starcraft 1, yapım yılı 1998.
Seversen sesleri ve grafikleri HD yapan DLC 100TL oyun normalde bedava.
İstersen Starcraft 2 de deneyebilirsin. Hikayenin 1.bölümü ve multisi bedava.
Starcraft pek oynayamadım. Daha doğrusu oyunda iyi olanlar yok ettiler beni diyelim :D
Hikayesi sağlam oyunlar deneyebilirsiniz. Ana karakterle duygusal bağ kurarsanız oyun bittiğinde boşluğa düşersiniz.
Öneriniz var mıdır ?
Eskiden oynadığımız oyunlar zevk vermez eskisi gibi yeni oyunları oynamayı deneyebilirsiniz.
Yeni oyunları da oynuyorum fakat ona rağmen dediğim gibi, sanki eski oyunlar kadar kaliteli değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı