Oyun oynamaktan ders çalışamamak

GhosTKing76

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, orta 7'yim ve oyun oynamaktan ders çalışamıyorum.
Bilgisayarla ders çalışmam lazım, eksiklerimi oradan öğreniyorum ve uzun süredir ders çalışmadığım için çok eksiğim var.
Matematiğim çok kötü, kısacası ne yapacağımı bilmiyorum ve seneye LGS var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum yapacağın şey çalışmak yani sormuşsunda burada kimsenin sana matrix hesabı kafana bilgi yükleme sırrı paylaşacağını sanmıyorum.

O dönemler bende öyleydim de sonradan bir şey oldu oyundan da PC'den de uzaklaştım. PC başından kalkmıyordum o zamanlar. Dışarı çıkıp sosyalleş biraz sonrasında zaten soğursun sorumluluklarınla vs. uğraşırsın.

Bilgisayarla ders çalışmam lazım, eksiklerimi oradan öğreniyorum ve uzun süredir ders çalışmadığım için çok eksiğim var.
Hocam biz size maalesef buradan pek yardımcı olamayız. Kendiniz disiplinli olmaya çalışmanız lazım. Önerim kendinize program yapmakla başlayabilirsiniz. Yavaş yavaş oyunları bırakmayıda deneyebilirsiniz.

Seneye sen: Ders çalışmaktan oyun oynayamıyorum.

7. sınıfta iyi çalış. Çünkü çoğu konunun temeli orada yatıyor. Ben 7'de saldım LGS'de çuvalladım. Yapabileceğiniz tek şey bilgisayarı kaldırmak. Başka bir seçeneğiniz yok. Kendinize güveniyorsanız bir anda kaldırın ama tavsiyem azaltarak kaldırmanız. İlk başta çok boşluk hissedersiniz.

Aynı şeyi dokuzuncu sınıfta yaşamıştım kimya yazılısında bir gün kala 50 alıp oturacağım aklıma gelmişti, oyunu bırakıp ders çalışmaya başlamıştım düzelmişti. Şu an üniversite 1. sınıf öğrencisiyim, aynı şeyi tekrar yaşıyorum, muhtemelen cuma günkü tarih vizemden sonra çalışmaya başlayacağım.

Bir sınava girin sonra düzelir, o sınava da bir gün öncesinden çalışmaya başlamanız iyi olur. Bir musibet bin nasihatten eftaldir derler, boşuna değil. 🙂

LGS o kadar abartılacak bir sınav değil bence ben çalışmadan %5 yaptım fen lisesi kazandım. Yemin ederim bir günden bir güne evde test çözdüğümü hatırlamam. Okulda gördüğüm kadarı yetti. Oyunlardan vazgeçmene gerek yok ama dersen ben kalın kafalıyım zor anlıyorum o zaman bırak derim de fen lisesi kazanınca da bir şey olmuyor.

Bu durumu 8.sınıfta devam ettirirsen çok pis zortlarsın. Anlatımlı test kitabı ile başlayabilirsin. Yazın 8.sınıf için kendine 3-2 hafta ön konulara bakmak için ayırmanı tavsiye ederm. Matematik konusundada anlatımlı konu tekrarlı test kitabınla gerek video olur azı kanalların kitapkarı ile devam eden sorü çözümleri var ya da özel hoca ben olsam özel hocayı şeçerdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı