Oyun oynamayı bırakmayı düşünüyor musunuz?

Bırakmayı çok düşünmüyorum. Arta kalan zamanda oyun oynayarak stresimi atıp rahatlayabilirim çünkü. Yukarıdaki hocamın da dediği gibi durum. Biz nasıl boş zamanlarımızda film ya da dizi izlemekten sıkılmıyorsak aynı şey bilgisayar oyunları için de geçerli. Tabi ölçüsünü ayarlamak lazım. Sosyal hayatından ya da iş hayatından feragat etmeden ölçülü şekilde oynamak gerek.

Kesinlikle haklı düşünüyorsunuz. Eskiden saatlerce oyun oynayan ben şimdi (17 yaşındayım) günde 1 kere bile zar zor oynuyorum. Bir yerden sonra insan olgunlaşıyor ve oyunlar insana sıkıcı geliyor.
Oyunların yüzde 95'inden neredeyse hiç keyif almıyorum. Galiba artık sadece ana akım oyunları oynamak durumda kalacağım. Her gün yeni bir bağımsız yapım çıkıyor ve hepsine yetişmek benim neredeyse imkansız. Yeni çıkan oyunlara yetişmekten ziyade bu oyunlardan hangileri bana keyif verecek hangileri vermeyecek diye hepsini denemek can sıkıcı olan.

Kopamıyorum bu tutkudan okulunu bile bitirdim teknoloji benim için vazgeçilmez. Bağımlı değilim tabii ki. Sosyal çevrem, kız arkadaşım, işim gücüm var öyle ki bu tutkudan vazgeçmek istemiyorum. Eskiden yani çocukken oyun oynarken çok heyecanlıydım fakat aynı duyguları en son RDR2 çıktığında yaşamıştım acaba bir sonraki chapter nasıl olacak diye fakat yok tadı tuzu kalmadı sırf kendime ayıp olmasın diye bu tutkudan gene vazgeçemiyorum 2 bölüm oynuyorum 3 ay girmiyorum öyle bir hal aldı. Soruna gelecek olursak 50 yaşında hanımla mortal combat oynayacakmışız gibi bir his var içimde 😅

Sizde benim gibi birçok insanın "ben şu yaştan sonra oyun oynamam, ben bu yaştan sonra oyun oynamam" dediğini duymuşsunuzdur. Peki siz gelecek yaşlarınızda oyun oynamayı bırakmayı düşünüyor musunuz ve neden? Benim için oyun oynamak kesinlikle yaş ile alakalı bir şey değil ama bir süre sonra hiçbir oyundan keyif alamayacağımı düşünüyorum. Peki ya siz?

Oyun oynamak evet şahsen beni şu an sıkıyor ama tam değil bir nevi boşa vakit öldürmek içimi karamsarlaştırıyor.

Oyun oynamanın yaşı yoktur. Olgunlaşınca eskiye nazaran daha az zevk alırsın işin içine çeşitli hayati sorumluluklar, iş güç, eş aş, vakitsizlik v.s girince imkan kıtlığından oyuna zaman ayrılamıyor. Eğer bir oyuna sakin kafayla zaman sıkıntısız girmezsen de haz alamazsın. Sanırım en sağlam tabiri budur.

Oyun bırakılmaz, bıraktırılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı