Çözüldü Oyun oynarken 2 kere mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trolen

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken mavi ekran hatası aldım daha önce de almıştım BIOS ile alakalı demişlerdi güncelleyince düzelmişti tekrardan almaya başladım.

Anladım, BIOS ayarlarına girmene gerek yok OC yapmadıysan. Görev Yöneticisi'nden işlemci kısmının da bir görselini at bakalım. Bilgisayarın dengeli/yüksek performans ayarıyla oynadın mı daha önce? Güç planları kısmından dengeli modu seç eğer değiştirdiysen.

Dengeliye çektim fakat hala aynı görünüyor.

Buyurun.

Dosya Ekleri

• seses.png
    seses.png
    20 KB · Görüntüleme: 8
Evet, işlemci hızın sabit bu seviyede şekildeymiş. BIOS ayarlarından Advanced mode>advanced>amd cbs kısmından Core Boost'u kapatıp tekrar bak. Olmazsa BIOS'a girip default ayarlara çekip bir de öyle tekrar bak.

Default ayarlara getirince 3.57'ye düştü şu an boşta 60 derecede falan çalışıyor ama o da uzun zamandır temizlenmedi termal macun vs yenilenmedi ondan diye düşünüyorum bir sorun olur mu veya çok performans kaybı yaşar mıyım acaba?

Default ayarlara getirince 3.57'ye düştü şu an boşta 60 derecede falan çalışıyor ama o da uzun zamandır temizlenmedi termal macun vs yenilenmedi ondan diye düşünüyorum bir sorun olur mu veya çok performans kaybı yaşar mıyım acaba?

Yük altında işlemci zaten çekeceği kadar yükü kendisi çekecektir. Yük altında olmadan bu kadar fazla çalışması normal değildi. Düzelmiş zaten.

Yük altında işlemci zaten çekeceği kadar yükü kendisi çekecektir. Yük altında olmadan bu kadar fazla çalışması normal değildi. Düzelmiş zaten.

Anladım hocam çok teşekkür ederim yardımınız için uğraştırdım sizi biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı