Oyun oynarken aniden ekran gidip geliyor

Senpaituyun

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.

Laptop marka ve özellikleri şöyle:
HP Victus.
i5 12500H işlemci.
16 GB DDR5 RAM.
3050 Ti ekran kartı.

Laptop yeni alındı. 1 aylık daha. Sadece Metin2 yüklü. Bilen bilir eski, bir oyun. 10 senelik laptop dahi açar, oynatır. Metin2 oynamak için aldım ama çok canımı sıkıyor bu durum. 3 4 oyun açıyorum, oynarken aniden ekran kararıyor. Birkaç saniye sonra geri geliyor. Oyun siyah ekrana düşüyor.

Laptopa orijinal windonws 11 Pro yüklemiştim. Öncelik ondan kaynaklı diyenler oldu. Servisi aradım, 11 Home yükleyin dedi. Home sürümüne geçtim. Yine sorun devam etti.

Daha sonra Windows 10 yükle diyenler oldu. 10 Pro yükledim. Yine aynı hatayı aldım. Tüm driverlar güncel. Laptopta başka hiçbir şey yüklü degil.

Servis donanımsal olabilir, gönderin dedi ama şu an öyle bir imkanım yok. Sorun neden kaynaklı olabilir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün hp destek birimiyle görüştüm. Bilgisayarı teste tabi tuttular ve bir sıkıntının olmadığını söylediler. Garantiye verebilir miyim dediğimde isterseniz verebilirsiniz ama bir şeyin değişeceğini düşünmüyoruz dediler ve metin2'nin destek birimiyle iletişime geçmemi söylediler. Ben de bu konuyla ilgili metin2 destek birimine ticket attım ve cevap bekliyorum.

Hataya gelecek olursak...

Bilgisayar donunca event viewer'dan hatalara baktığımda karşıma 2 şey çıkıyor(detayları ekte paylaştım):

1-) Display driver igfxn stopped responding and has successfully recovered.

2-) The program metin2client.exe version 23.1.4.0 stopped interacting with Windows and was closed.

Bu sorunları ve çözüm yöntemlerini 2 haftadır araştırıyorum. Driver'ları güncelledim, windows'u güncelledim, cmd'den komut denedim, regedit ayarlarıyla oynadım, metin2 uyumluluk ayarlarını değiştirdim vb. ama nafile. Çok sinir bozucu bir durum ve ne yapacağımı bilmiyorum.
Garantiye yollayacağım ben şuan Suriye deyim dönünce inş hatayı alırken video çekme şansım olsa çekicem ama anlık oluyor çekemiyorum
Nvidia 3d ayarlardan oyunu Nvidia kart ile aç dedim dünden beri hata almadım ama çokta oynamadım işin Aslı sende bi dene istersen
Bunu harici herşeyi demedim yine verirse hata arda arda sorun var die yollar değişim yada iade talep ederim

Garantiye yollayacağım ben şuan Suriye deyim dönünce inş hatayı alırken video çekme şansım olsa çekicem ama anlık oluyor çekemiyorum
Nvidia 3d ayarlardan oyunu Nvidia kart ile aç dedim dünden beri hata almadım ama çokta oynamadım işin Aslı sende bi dene istersen
Bunu harici herşeyi demedim yine verirse hata arda arda sorun var die yollar değişim yada iade talep ederim
Intel® Arc™ & Iris® Xe Graphics - WHQL - Windows* bu grafik sürücüsünü yükleyip bir deneyebilir misin? Ben bir süredir bu versiyonu kullanıyorum ve problem yaşamadım.

Intel® Arc™ & Iris® Xe Graphics - WHQL - Windows* bu grafik sürücüsünü yükleyip bir deneyebilir misin? Ben bir süredir bu versiyonu kullanıyorum ve problem yaşamadım.

Teşekkür ederim denicem inş çözüm olur

Kurdum sorun devam ediyor 2 hesap açtım yine ekran gidip geldi

Son düzenleme:
How to Identify Your Intel® Graphics Driver Version in... bu siteden bakarak bir teyit eder misin 31.0.101.4369 versiyonunun kurulu olduğunu?
Şimdi sizin dediğiniz versiyonu yükledim deneme fırsatım olmadı denicem inş çözüm olur
Şuan bende w11 pro yüklü sistem sizde de aynı mı

How to Identify Your Intel® Graphics Driver Version in... bu siteden bakarak bir teyit eder misin 31.0.101.4369 versiyonunun kurulu olduğunu?
Bu versiyon yüklü olduğu halde verdi hatayı 😞

Son düzenleme:
Doğrudur kurulum sonrasın tekrar başlat komutu ile başlattım oyunu açtım bi müddet sonra tekrar aldım hatayı
1-) OMEN Gaming Hub uygulamasını indirin. OPTIMIZER -> Booster bölümüne gelin. Bütün seçenekleri işaretleyip MANUAL BOOST butonuna tıklayın ve uygulamayı açık tutun.

2-) Metin2 dosya içeriklerinden metin2client.exe uygulamasına sağ tıklayıp properties seçeneğine tıklayın. Açılan sekmeden compatibility kısmını işaretleyin. Run this program as an administrator seçeneğini işaretleyin. Change High DPI settings seçeneğine tıklayın. Açılan sekmede 2 kısmı da işaretleyin. Üstteki listede I open this program seçeneğini, alttaki listede Application seçeneğini seçin ve kaydedin.

Bunları yaptıktan sonra tekrar bi deneyin bakalım ne olacak.

Dosya Ekleri

• omen gaming hub.png
    omen gaming hub.png
    277,8 KB · Görüntüleme: 34
  • metin2 settings.png
    metin2 settings.png
    172,6 KB · Görüntüleme: 23
1-) OMEN Gaming Hub uygulamasını indirin. OPTIMIZER -> Booster bölümüne gelin. Bütün seçenekleri işaretleyip MANUAL BOOST butonuna tıklayın ve uygulamayı açık tutun.

2-) Metin2 dosya içeriklerinden metin2client.exe uygulamasına sağ tıklayıp properties seçeneğine tıklayın. Açılan sekmeden compatibility kısmını işaretleyin. Run this program as an administrator seçeneğini işaretleyin. Change High DPI settings seçeneğine tıklayın. Açılan sekmede 2 kısmı da işaretleyin. Üstteki listede I open this program seçeneğini, alttaki listede Application seçeneğini seçin ve kaydedin.

Bunları yaptıktan sonra tekrar bi deneyin bakalım ne olacak.
Dediklerinizi yapıp tekrar denicem sonucu paylaşırım umarım olur

Geri
Yukarı