Oyun oynarken aniden ekran gidip geliyor

Senpaituyun

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.

Laptop marka ve özellikleri şöyle:
HP Victus.
i5 12500H işlemci.
16 GB DDR5 RAM.
3050 Ti ekran kartı.

Laptop yeni alındı. 1 aylık daha. Sadece Metin2 yüklü. Bilen bilir eski, bir oyun. 10 senelik laptop dahi açar, oynatır. Metin2 oynamak için aldım ama çok canımı sıkıyor bu durum. 3 4 oyun açıyorum, oynarken aniden ekran kararıyor. Birkaç saniye sonra geri geliyor. Oyun siyah ekrana düşüyor.

Laptopa orijinal windonws 11 Pro yüklemiştim. Öncelik ondan kaynaklı diyenler oldu. Servisi aradım, 11 Home yükleyin dedi. Home sürümüne geçtim. Yine sorun devam etti.

Daha sonra Windows 10 yükle diyenler oldu. 10 Pro yükledim. Yine aynı hatayı aldım. Tüm driverlar güncel. Laptopta başka hiçbir şey yüklü degil.

Servis donanımsal olabilir, gönderin dedi ama şu an öyle bir imkanım yok. Sorun neden kaynaklı olabilir?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar arama çubuğuna grafik ayarları yazın sonra üstüne tıklayıp ekteki sayfayı açın Metin2 simgesini seçin sonra seçenekleri seçin yüksek performans yapın mutlaka "Pencereli oyunlar için iyileştirmeleri kullanma" yı seçin daha sonra kaydete basın düzeliyor.

Bende 1 2 aydır aynı sorunu yaşıyordum bu şekilde düzelttim umarım sizde de işe yarar.

Merhaba arkadaşlar arama çubuğuna grafik ayarları yazın sonra üstüne tıklayıp ekteki sayfayı açın Metin2 simgesini seçin sonra seçenekleri seçin yüksek performans yapın mutlaka "Pencereli oyunlar için iyileştirmeleri kullanma" yı seçin daha sonra kaydete basın düzeliyor.

Bende 1 2 aydır aynı sorunu yaşıyordum bu şekilde düzelttim umarım sizde de işe yarar.

Dosya Ekleri

• IMG20230918233055.jpg
    IMG20230918233055.jpg
    119,3 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı