Oyun oynarken aniden ekran gitti ve fanlar son derece dönmeye başladı

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İlk defa ile karşılaştım bu sorunla. Yeni ekran kartına geçtikten sonra oldu. Oyundaydım sıcaklıklar normaldi aniden görüntü gitti ve ekran kartı fanları kafayı sisirecek derecede hızlı ve sesli dönmeye başladı. GTX 1060 3GB MSI Armor modelini kullanıyorum. Ekran kartı 2.el tanıdık birinden aldık. Overclock gibi şeylerle hiç ugrasmayan biridir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa ile karşılaştım bu sorunla. Yeni ekran kartına geçtikten sonra oldu. Oyundaydım sıcaklıklar normaldi aniden görüntü gitti ve ekran kartı fanları kafayı sisirecek derecede hızlı ve sesli dönmeye başladı. GTX 1060 3GB MSI Armor modelini kullanıyorum. Ekran kartı 2.el tanıdık birinden aldık. Overclock gibi şeylerle hiç ugrasmayan biridir.

PSU nuz marka model nedir?

Aigo GP 650 wattlık bir PSU var. Yeni sürücü yükledikten sonra oldu bu. Güncelleme geldiği zaman DDU ile uğraşmadan direk yüklemiştim. Ondan kaynaklı olabilir mi?

PSU'dan olması düşük ihtimal.
Sürücüyü DDU ile kaldırın.
Sonra Denetim Masası'ndan otomatik sürücü güncellemeyi kapatın.
Kartın kendi sitesindeki en son sürücü kurup deneyin.

Bios güncel mi hocam
Evet hocam güncel.

Yaptım hocam bakalım. Tekrardan aynı sorun olur ise yazarım umarım olmaz.

Hocam şuan ddu ile kaldırdım tekrardan kurdum ama. İlk yüklediğimde güncelleştirmeleri kontrol ettiğimde advenced micro devices diye bir şey yüklüyordu Windows. Ekran kartı driveri kuruyordu sanırsam amd nin. Şuan ddu ile kaldırırken amd seçeneğinide sildim bildiğiniz normal driver kaldırır gibi onuda kaldırdı. İlk nvidia ya geçtiğimde kaldırmıştım amd driverini ama. Şimdi yüklemedi windows amd driveri. Sorun olursa yazarım dediğim gibi.

Hocam bu sorun ben Plague İnc Evolved dayken oldu. Tekrardan aynı oyuna girdim ve girer girmez görüntü gitti ve fanlar çıldırmaya başladı. Farklı oyunlara girdim olmadı bu sorun. Ne kadar saçma bir şey.

Son düzenleme:
Evet hocam güncel.

Yaptım hocam bakalım. Tekrardan aynı sorun olur ise yazarım umarım olmaz.

Hocam şu an DDU ile kaldırdım tekrardan kurdum ama. İlk yüklediğimde güncelleştirmeleri kontrol ettiğimde Advanced Micro devices diye bir şey yüklüyordu Windows. Ekran kartı driveri kuruyordu sanırsam AMD'nin. Şu an DDU ile kaldırırken AMD seçeneğini de sildim bildiğiniz normal driver kaldırır gibi onu da kaldırdı. İlk NVIDIA'ya geçtiğimde kaldırmıştım AMD driverini ama. Şimdi yüklemedi Windows AMD driveri. Sorun olursa yazarım dediğim gibi.

Hocam bu sorun ben plague inc Evolved'dayken oldu. Tekrardan aynı oyuna girdim ve girer girmez görüntü gitti ve fanlar çıldırmaya başladı. Farklı oyunlara girdim olmadı bu sorun. Ne kadar saçma bir şey.

Oyunda sorun olabilir mi?
Daha ağır bir oyunda deneyin.

Oyunda sorun olabilir mi?
Daha ağır bir oyunda deneyin.
Hocam oyuna girdim biraz oynadım 5 dakika sonra Gine aynı sorun oldu. Diğer oyunlarda aynı.

Hala anlam veremiyorum durduk yere çalışan kart bozuldu. Diğer oyunlardada aynısı oluyor dediğim gibi. 5 dakikadan sonra gidiyor.

Hocam oyuna girdim biraz oynadım 5 dakika sonra gine aynı sorun oldu. Diğer oyunlarda aynı.

Hala anlam veremiyorum durduk yere çalışan kart bozuldu. Diğer oyunlarda da aynısı oluyor dediğim gibi. 5 dakikadan sonra gidiyor.

Şu konuya göz atar mısın sorunun çözülecek büyük ihtimal.

Hocam oyuna girdim biraz oynadım 5 dakika sonra gine aynı sorun oldu. Diğer oyunlarda aynı.

Hala anlam veremiyorum durduk yere çalışan kart bozuldu. Diğer oyunlarda da aynısı oluyor dediğim gibi. 5 dakikadan sonra gidiyor.

Ekran kartı sürücüsünü MSI'dan indirdiğine ve bu sürücünün kurulu olduğuna emin misin?
Sürücü tarihi ve sürümünü karşılaştır.

Geri
Yukarı