Oyun oynarken laptop dondu ve fanlar son hız çalışmaya başladı

• Konuyu başlatan Harwl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B

Harwl

Decapat
Daha fazla  
Oyun oynarken bir anda sesler gitti, PC dondu ve fanlar son hız çalışmaya başladı. Ben de panikten güç tuşuna basılı tutarak kapattım.10 dakika sonra açtım ekran simsiyah ama PC çalışıyordu. Bende laptopun yanındaki tustan açtım. Bu ekran geldi normalde masmavi bir ekran gelmesi gerekmiyor muydu? Normal startup dedim ekran yine siyah ekranda kaldı. Yine güç tuşundan kapatıp startup recovery deyip bu bu ekrana geldim yeniden başlata tıklayıp girmeyi denedim olmadı. Gelişmiş seçeneklere girip Windows 10'a devam et dedim ama yine siyah ekranda kaldı. Kulaklığa güç geliyordu ama mouse a gelmiyordu. Nasıl çözebilirim bu sorunu?
IMG_20211003_223427.jpg
IMG-20211003-WA0030.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tezim:
  • Oyun amaçlı olmayan laptopta oyun oynanır.
  • Cihaz aşırı ısınır ve GPU lehimleri atar.
  • Cihaz siyah ekrana düşer.
  • Cihaz bir daha açıldığında hep siyah ekrana düşer zira GPU artık arızalıdır?
Ekran siyah ekrana bı anda düşmedi.Ekran dondu,sesler dondu.Bi anda fanlar son hız çalışmaya başladı.Yeniden başlatınca Lenovo yazısından sonra ekran siyah ekran oluyor.Tamamen ekrana güç gelmiyor.Simsiyah
Laptop'un markası Lenovo Ideapad S145-15AST mi?
Lenovo IdeaPad 530 15İKB
Tezim:
  • Oyun amaçlı olmayan laptopta oyun oynanır.
  • Cihaz aşırı ısınır ve GPU lehimleri atar.
  • Cihaz siyah ekrana düşer.
  • Cihaz bir daha açıldığında hep siyah ekrana düşer zira GPU artık arızalıdır?

Gelişmiş seçeneklerden güvenli modda başlatmayı dener misin? Güvenli modda başlıyorsa Recep ustanın tezi doğru çıkabilir.
Güvenli moda girmeyi denerkende siyah ekranda kalıyor.
Sistem dosyalarında bir silinme olmuş olabilir mi? Kayıt defterinden falan bir dosya siliminde bulundun mu?
Hayır

Son düzenleme:
Ekran siyah ekrana bir anda düşmedi. Ekran dondu, sesler dondu. Bir anda fanlar son hız çalışmaya başladı. Yeniden başlatınca Lenovo yazısından sonra ekran siyah ekran oluyor. Tamamen ekrana güç gelmiyor. Simsiyah

Lenovo Ideapad 530 15İKB

Güvenli moda girmeyi denerkende siyah ekranda kalıyor.

Hayır

Bir USB belleğe Windows kurulumu yazın. Donanımsal bir arıza varsa USB'den boot etmeye çalışırken de siyah ekrana atacaktır. Ben sizin benzeri bir durumu en son işlemci kaynaklı yaşadım. BIOS'a giriyordu ama windows/ Linux boot etmiyordu. Sizin durumunuzda eğer USB bellekten boot ederse ssd/hdd de arızalanmış olabilir.

Geri
Yukarı