Discord'da oyun oynarken arka planda başkalarına mesaj gönderildi

Arkadaşlar LoL'deydim. Durup dururken arkada birilerine mesaj atıldığını gördüm.
Bu Steam bedava kod dolandırıcılık şeyi. Ne yapmam lazım?
Herkese mesaj yollandı ben hiçbir şey yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabınız çalınmış, şifreyi değiştirin, iki adımlı doğrulama açın, diğer hesaplarınızın şifresini değiştirin ve virüs taraması yapın. Virüs var ise önemli dosyaları zip haline getirip taratın güvenli ise yedekleyip bilgisayara format atın.

Aynı durumu yaşıyorum. Hemen şifreyi değiştirin panik olmayın. Doğrulamayı açın ve aynışifreye sahip diğer hesaplarında şifrelerini değiştirin. Bunları yaptıktan sonra endişelenmenize gerek yok.

Steam Guard vs. kullanmıyorsanız şifrenizi değiştirip kullanmaya başlayın. Şifreniz mail adresinizle aynıysa onu da değiştirin ne yapacakları belli olmaz.

Aynı durumu yaşıyorum. Hemen şifreyi değiştirin panik olmayın. Doğrulamayı açın ve aynışifreye sahip diğer hesaplarında şifrelerini değiştirin. Bunları yaptıktan sonra endişelenmenize gerek yok.
Steam Guard vs. kullanmıyorsanız şifrenizi değiştirip kullanmaya başlayın. Şifreniz mail adresinizle aynıysa onu da değiştirin ne yapacakları belli olmaz.
Beyler gmailime de sızmışlar.
Microsofttan mesaj geldi şifre değiştirdim.

Hocam telefonda Google şifrelere kayıtlı olan bütün şifrelerinizi değiştirin bence, son zamanlarda yüklediğiniz bir üçüncü parti yazılım falan varsa silin derim.

Gmail'i direk kurtarın ana hesap maili çalınınca diğer hesaplar promosyon olarak geliyor zaten.
Hocam telefonda Google şifrelere kayıtlı olan bütün şifrelerinizi değiştirin bence, son zamanlarda yüklediğiniz bir üçüncü parti yazılım falan varsa silin derim.
Şuan çoğu uygulamanın şifresini değiştirdim.
Şüphelerim:
1-Geçen böyle bir link gördüm ve biliyorum dolandırıcı olduğunu bakayım Steam arayüzünü nasıl yapmışlar dedim. Bir şey indirmedim veya giriş yapmadım.
2- Bugün CS2'de bir Rusa sövdüm ve gmailden giriş izni de Rusyadan yazıyor. Bunla alakası olabilir mi?

Geri
Yukarı