Narsist arkadaşa karşı ne yapılmalı?

gaddar13

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam okur arkadaşlar. Dönem başından beri ve bazı arkadaşların iki yıldır maruz kaldığı narsist arkadaş canıma tak etti. Bu insan hep işte ben üstünüm, yok sizler alt ırksınız cart curt laga luga yapıyor, şikayetler çözüm olmadı en sonunda şiddete başvurmak zorunda kalacağım ama maalesef güçsüz olduğum için bir şey yapamıyorum, çevresi olduğundan kararsız kalıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

O nasıl narsist arkadaşmış daha ırk diye bir şeyin bilimsel olarak hiçbir geçerliliği olmadığını bilmiyor :) Madem bu durumdan şikayetçisiniz konuşmayın ve arkadaş ortamına bu kişiyi almayın. Şiddet bir çözüm değildir.

Selam okur arkadaşlar. Dönem başından beri ve bazı arkadaşların iki yıldır maruz kaldığı narsist arkadaş canıma tak etti. Bu insan hep işte ben üstünüm, yok sizler alt ırksınız cart curt laga luga yapıyor, şikayetler çözüm olmadı en sonunda şiddete başvurmak zorunda kalacağım ama maalesef güçsüz olduğum için bir şey yapamıyorum, çevresi olduğundan kararsız kalıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam eğer güçlüyseniz tokatı ağzının ortasına yapıştırın. Kim üstün ırkmış, kim ezikmiş görsün :D (!) sonradan okudumda çevresi falan var ise hiç bulaşmayın derim.

Bu tarz vatandaşların beslendiği tek şey ilgidir. İhtiyacı olan ilgiyi hissedemedikleri sürece kısa vadede vitesi yükseltseler de, orta vadede kimse sallamadığı için ilgi eksikliğinden dolayı susma eğilimi göstermeye başlarlar.

Eğer herhangi şekilde muhatap olma mecburiyetiniz yoksa sallamayın. En nefret ettikleri reaksiyon budur. Çözebilecekleri bir durum değil çünkü :)

Sorsana bakayım hangi ırktanmış :d

O nasıl narsist arkadaşmış daha ırk diye bir şeyin bilimsel olarak hiçbir geçerliliği olmadığını bilmiyor :) madem bu durumdan şikayetçisiniz konuşmayın ve arkadaş ortamına bu kişiyi almayın. Şiddet bir çözüm değildir.

Hocam bu iddian için kaynak belirtirsen çok müteşekkir olurum. İlgimi çekti.

Sorsana bakayım hangi ırktanmış :d

Hocam bu iddian için kaynak belirtirsen çok müteşekkir olurum. İlgimi çekti.
Türkçe kaynaklar da var onları da okuyabilirsin.

Hayatınızdan çıkartın. Eğer bunu yapamıyorsanız açık, kararlı ve net bir şekilde davranışlarını onaylamadığımızı hissettirerek onlara hayran olmadığınızı ifade etmelisiniz. Asla övgü ile yaklaşmayın bu durum onların daha da hoşuna gidecektir.

Böyle kendini bir ya-neyse kendini birşey sananların havasını almak gerek, sırf ilgi çekmek için tavırlara bak hele sor bakalım onun ırkı neymiş, böylelerine temiz bir dayak atmak gerek, veya rezil etmek, zamanla yaptıkları da artacaktır. Temiz bir dayak yemezseler ırklarını anlayamazlar bunlar.

Dalga geç tiye al. Ciddiye aldıkça haz alıyorlar. Onurunu ne kadar kırarsan o kadar dizginlenir. Hatta sağlam bir dayak at.

Geri
Yukarı