Oyun oynarken bilgisayar kapandı

ıOğuz

Decapat
Merhabalar. Dün akşam oyun esnasında birden bilgisayarın ekranı bu hale geldi ve yaklaşık 10 saniye böyle kaldıktan sonra (ikinci tecrübem, hemen fotoğraf yakaladım) yeniden kendini başlattı. Ekran karardığında (tam olarak değil, oyundan kalan grafik parçaları gözüküyor, öncesinde de aynı sorunu yaşamıştım, sağda solda ufak renkler vardı) bir süre böyle kaldı ve aynı anda ses ve kontroller de gitti ancak bu süreçte kasadan anormal bir ses veya koku da gelmedi. Geri açıldığında da kendim restart atmışım gibi her şey güzel devam etti. Olay görüntüleyicisi kernel 41 (63) bugcheckcode 126. Sizce sorun ne olabilir? Bilgisayarı alalı 2 ay oldu, aynı sorunu ikinciye yaşıyorum. Cevaplar için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_6150.JPG
    IMG_6150.JPG
    139,9 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Memtest ile RAM'leri kontrol edin ve sorun çıkarsa garantiye yollayın. Sorun çıkmazsa sıkı bir Benchmark testine sokun.
Teşekkürler
Bu sorun genelde ekran kartı kaynaklı fakat PC özelliklerinizi yazarsanız daha iyi fikir yürütebiliriz.
Sistem;
Anakart: Gigabyte B560M h
İşlemci: i5-11400F
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Elite RTX 3060
RAM: geIL evo spear 2x8 3000 Cl16
SSD: MLD m300 500GB
Kasa: Performax volkov 650W

Bu arada bu problem her yaşandığında PUBG oynuyordum. ULTRA grafiklerde oynadığım diğer ekran kartını yorabilecek oyunlarda bu sorunu hiç yaşamadım.
Spam yapmak istemem ancak sorunuma henüz cevap alamadım, ilgi için teşekkürler.
Edit: PSU değişikliğine gittim. PSU: XPG Core Reactor 650W, aynı sorunu 1 sefer daha yaşadım.
Güncelleme: Sorunum devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı