Oyun oynarken bilgisayar kapanıyor

Wnts

Kilopat
Daha fazla  
İnternette gezinirken hiçbir sıkıntı yok ancak oyun oynamaya başlayınca bilgisayar kendini kapatıp açıyor ısıdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum termal macun ve temizliğini yeni yaptım GTA 5 Online oynarken 55 derecede kapanıyor aynı şekilde diğer oyunlarda kapanıyor yardımcı olur musunuz?

OC veya undervolt işlemleri yaptıysanız geri alın, BİOS'u varsayılan ayarlara döndürün, PSU sorunundan şüphe ediyorum ben de, imkan varsa farklı PSU'dan deneyin.

Sisteminiz için de undervolt işlemi var mı?
Hayır.
Başka bir ekran kartı ile oyun testi yapar mısın? Sorunun kaynağını hızlı bir şekilde çözebiliriz. Ayrıca PSU kaynaklı olabilir, yeterli güç sağlayamadığı için ancak emin değilim. Sisteminizi paylaşın.
Başka bir ekran kartı ile deneme şansım maalesef yok.
İşlemci: i5 4690k
Ekran Kartı: GTX 970
Anakart: MSİ B85M GAMİNG
Bellek: CORSAİR 8GB
corsair vs650psu
Bazı bioslarda kapanma sıcaklığı ayarlanıyor diye biliyorum.Sizin kapanma sıcaklığı düşük olabilir hocam. Eğer öyle değilse bende pek bilgi değilim bu konuda
Kontrol ettim 80 derece sabit kendim değiştiremiyorum.
Under Volt ya da düşük Volt'lu OC yaptıysanız olabilir. Size önerim işlemci AMD ise AMD Ryzen Master'ı indirin. Bir de MSI Afterburner, sonra Prime 95K testi açıp CPU kullanım değerlerini MSI Afterburner'dan izleyin. Eğer crash yerseniz ya da işlemci corelarından birisi bile 100 değilse Ryzen Master'dan 0.05 Volt arttırarak tekrar tekrar Prime95 testi yapın ideal seviyeye ulaşınca onu BIOS'a kaydedin. İşlemci ya da başka bir parça arızalı değilse problem çözülecektir. Son oalrak hiç bir OC ya da UV yoksa PSU yetersiz oalbilir. Onun için sistemi yazın.

55 olmaz hiçbirisi. Yine de gönül rahatlığı için bakılabilir.
Crash yemedim
corsair vs650psu
Hocam PSU yeterli güç sağlayamadığı için olabilir mi?
Galiba farklı bir psu ile deniyeceğim.
Hocam dönüş yapmayacaksanız neden konu açıyorsunuz?
Robot değilim ya müsait olduğum zaman bakıyor ve cevaplıyorum.
İşlemcimin voltajıyla oynadığım zaman böyle bir problemle karşılaşmıştım. BIOS ayarlarını veya anakartın overclock programından ayarları sıfırlayabilirsin.
Diğer arkadaşların da söylediği gibi PSU kaynaklı bir problem olma ihtimali de oldukça yüksek.
Bende psu kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım farklı psu ile test edeceğim.
OC veya undervolt işlemleri yaptıysanız geri alın, BİOS'u varsayılan ayarlara döndürün, PSU sorunundan şüphe ediyorum ben de, imkan varsa farklı PSU'dan deneyin.
İşlemler yapmadım en kısa süredi farklı psu ile test edicem.

Son düzenleme:
Hayır.

Başka bir ekran kartı ile deneme şansım maalesef yok.
corsair vs650psu

Kontrol ettim 80 derece sabit kendim değiştiremiyorum.

Crash yemedim
corsair vs650psu

Galiba farklı bir psu ile deniyeceğim.

Robot değilim ya müsait olduğum zaman bakıyor ve cevaplıyorum.

Bende psu kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım farklı psu ile test edeceğim.

İşlemler yapmadım en kısa süredi farklı psu ile test edicem.
Corsair sarı etiketli mi ne birisi kronik sorunluydu sanırım VS serisinde ancak, PSU'nuz vs yeterli parçalarda bir sıkıntı olmuş olabilir.

Geri
Yukarı