Çözüldü Oyun oynarken bilgisayar yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emre demirkaynak

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oyun oynarken nadir de olsa bilgisayar kendine reset atıyor. Şüphelenip test yapmaya başladığımda şu sonuca vardım. Eğer ekran kartını tek başına yüke sokarsam yüzde yüz kullanırken, işlemciyi de beraberinde yüke soktuğumda yüzdelik oran düşüyor 20-60 civarı dalgalı bir şekilde yükleniyor. Ben PSU'nun eskidiği ve artık yetersiz geldiği kanaatine vardım. Fakat konuya daha hakim arkadaşlar olarak sizlere de danışmak istedim. Eğer yanılıyorsam boş yere para vermemek için. Ve eğer sorun PSU ise yenisini almam biraz zaman alacağından dolayı bir süre bu şekilde kullanmak herhangi bir bileşenime zarar verebilir mi? Konuya hakim arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Çözüm
Sorunun PSU'dan kaynaklı olduğunu söylediniz. OCCT programı ile güç kaynağı testine sokun. YouTube'da nasıl yapacağınıza dair videolar mevcut. Eğer sistem test esnasında kapanırsa sorun güç kaynağındadır.
Hım bunu bilmiyordum. OCCT ile güç kaynağın teste sokulabildiğini. Şimdi hemen bakıyorum.
Hım bunu bilmiyordum. OCCT ile güç kaynağın teste sokulabildiğini. Şimdi hemen bakıyorum.
Evet indirdim ve denedim. Poweri işaretleyip testi başlatır başlatmaz ilk saniyede sistem kendine reset attı.

Evet indirdim ve denedim. Poweri işaretleyip testi başlatır başlatmaz ilk saniyede sistem kendine reset attı.
Peki ya bir ay kadar bu şekilde kullansam herhangi bir problemle karşılaşmam dimi? Şu an alamayacağım için biraz ertelemem gerek. Oyunda çok nadiren kapanıyor işlemci kullanımı düşük olduğundan dolayı.
İşlemci için.
Ha işlemciyi yeni aldım zaten anakart, işlemci, RAM yeni zaten. Bu arada anakartı yazmayı unutmuşum B460 TORPEDO. Isı kaynaklı olduğunu düşündüğünüzden soruyorsanız değil. Bileşenlerimin hiçbirinde yüksek ısı yok şu an için.
Ha işlemciyi yeni aldım zaten anakart, işlemci, RAM yeni zaten. Bu arada anakartı yazmayı unutmuşum B460 TORPEDO. Isı kaynaklı olduğunu düşündüğünüzden soruyorsanız değil. Bileşenlerimin hiçbirinde yüksek ısı yok şu an için.
Yani termal macun yeni sürüldü.

Sorunun PSU'dan kaynaklı olduğunu söylediniz. OCCT programı ile güç kaynağı testine sokun. YouTube'da nasıl yapacağınıza dair videolar mevcut. Eğer sistem test esnasında kapanırsa sorun güç kaynağındadır.

Peki ya bir ay kadar bu şekilde kullansam herhangi bir problemle karşılaşmam dimi? Şu an alamayacağım için biraz ertelemem gerek. Oyunda çok nadiren kapanıyor işlemci kullanımı düşük olduğundan dolayı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı