Oyun Oynarken Çeşitli Mavi Ekran Hataları

cotuprens54

Kilopat
Daha fazla  
Sayın arkadaşlar son aylarda sıklıkla mavi ekran yemeye başladım. Bilgisayarda normal takılırken hiçbir sıkıntı yok ama herhangi bir oyuna girdiğimde günde 6-7 defa yiyorum. Windows bellek tanılama aracı ile test yaptım hiçbir sorun bulamadı. Ama yine de emin olmak için Memtest86 kurup test edebilirim. (Bu sorun başladığında BIOS update yaptım yine de çözülmedi.)

Minidump.rar

AIDA64 Donanım Raporu: Report.htm

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM veya SSD'yi hangisini aldıktan sonra sorun başladı? Windows 10 neden kurmadın?
Win 10 kurun sonra OBS ayarlarının doğru olduğuna emin olun. Lazım değilse kullanmayın.
Aida raporu rehbere göre çıkartılmamış.

Bu bilgisayarı 2. el topladım o yüzden bütün parçalar aynı anda geldi. İlk 4-5 ay hiçbir sıkıntı olmadı. Windows 7 desteğinin bittiğini biliyorum ama ben Windows 7 kullanırken daha rahat ediyorum o yüzden W10 kurmadım. Aida raporunda nasıl çıkartmam lazım yardımcı olur musunuz?

Aida raporunda nasıl çıkartmam lazım yardımcı olur musunuz?
Windows 7 desteğinin bittiğini biliyorum ama ben Windows 7 kullanırken daha rahat ediyorum o yüzden W10 kurmadım.
Rahat olması için donanımı tam kapasitede kullanamadığınızı da biliyorsunuzdur umarım. Hata almalarınız da bu yüzden olması yüksek ve daha artacak aylar geçtikçe.
Bu bilgisayarı 2. el topladım o yüzden bütün parçalar aynı anda geldi.
2. el parçalara benzemiyor. Burada bulunmayan SSD modeli var ve genelde o tür yurtdışı Çin modelleri sorunlar çıkıyor bilginiz olsun SSD sorunu çıkarsa.

Sıkıntının yazılımsal mı donanımsal mı olduğunun tespiti yapıldığında ona göre bir yol izleyeceğim. Format atmak kolay iş ama ilk olarak sıkıntı nerede onu öğrenmem lazım. AIDA64 raporunu güncelledim. Report.htm

Sürücü bulucu kullanmışsınız artık format atmak kaçınılmaz oldu. Format sonrası bunları yapmayın:
Ashampoo yüklemeyin, Sürücü bulucu bir daha kullanmayın, Legal olmayan lisans yöntemleri kullanmayın, CDROM kullandıysanız bağlantılarını kontrol edin gerekli değilse çıkartın kullanmayın(Kullanmıyorsanız Deamontools güncel olanı kurun veya kullanmayın).

Klavyenizi düşük hızlı bir girişe takmış gözüküyorsunuz USB 3.0 varsa oraya yok ise arka panellerden birine takın.

Sürücü bulucu kullanmışsınız artık format atmak kaçınılmaz oldu. Format sonrası bunları yapmayın:
Ashampoo yüklemeyin, Sürücü bulucu bir daha kullanmayın, Legal olmayan lisans yöntemleri kullanmayın, CDROM kullandıysanız bağlantılarını kontrol edin gerekli değilse çıkartın kullanmayın(Kullanmıyorsanız Deamontools güncel olanı kurun veya kullanmayın).

Klavyenizi düşük hızlı bir girişe takmış gözüküyorsunuz USB 3.0 varsa oraya yok ise arka panellerden birine takın.

Tamamdır çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı