Çözüldü Oyun oynarken ekran kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PunkDarkness

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
1tb samsung evo 970
Ekran kartı
Rtx 2060
Anakart
B450m k 2
İşlemci
Ryzen 5 5600
RTX2060 Ryzen 5 5600 sistemimde oyun oynarken ekran gidiyor ve ekran kartı fanı hızı aşırı artıyor. Fakat bilgisayar ekran kapalı olmasına rağmen çalışmaya devam ediyor. Kulaklıktan vs ses gelmeye devam ediyor. Ekran kartını çıkarıp taktım temizlik yaptım ekran kartı güç kablosunun diğerini taktım ama sorunum devam ediyor.

Çözüm
Yapmadıysanız anakartın sitesinden chipset ve BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Siz ilk DDU deneyin olmaz ise BIOS güncellemesi yaparız.

DDU işe yaramadı 🥲 chipset sitesinden güncelledim BIOS için arkadaşı bekliyorum şu anlık flash bellek yok 😅

Yapmadıysanız anakartın sitesinden chipset ve BIOS güncellemesi yapabilirsiniz. Siz ilk DDU deneyin olmaz ise BIOS güncellemesi yaparız.

BIOS güncellemesi sonrası düzeldi. CPU hızı attığım fotoda sabitti hiçbir ayar yapmama rağmen BIOS güncelleyince kendine geldi. 4450 Max çıkıp iniyordu, teşekkür ederim bilgiler için.

DDU işe yaramadı 🥲 chipset sitesinden güncelledim BIOS için arkadaşı bekliyorum şu anlık flash bellek yok 😅

BIOS güncellemesi sonrası düzeldi. CPU hızı attığım fotoda sabitti hiçbir ayar yapmama rağmen BIOS güncelleyince kendine geldi. 4450 Max çıkıp iniyordu, teşekkür ederim bilgiler için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı