Oyun oynarken ekran kapanması

dsamet

Hectopat
Daha fazla  
Aynı sorun bende de mevcut. Mevcut ekran kartımı başka PC'de deniyorum hiç bi sıkıntı yok. Monitörümü deniyorum hiç bi sıkıntı yok. RAM'leri ise kendi PC'mde tek tek deniyorum. Yine kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Ekran kartınıza overclock yaptıysanız varsayılan ayarlara getirin hatalı overclock olabilir.
  • MSI Afterburner programı ile ekran kartı sıcaklığını ölçün oyun oynarken sıcaklıktan kaynaklı ekran kartı görüntü kesiyor olabilir.
  • Sıcaklıkta sorun yok overclockta yapmadınız ozaman ekran kartını çıkarıp Anakartın VGA çıkışında deneyin.

- Ekran kartınıza overclock yaptıysanız varsayılan ayarlara getirin hatalı overclock olabilir.
- MSI Afterburner programı ile ekran kartı sıcaklığını ölçün oyun oynarken sıcaklıktan kaynaklı ekran kartı görüntü kesiyor olabilir.
- Sıcaklıkta sorun yok overclockta yapmadınız ozaman ekran kartını çıkarıp Anakartın VGA çıkışında deneyin.

Overlock yapmadım. Yaptıysam bile sıfırlamayı denedim.

Sıcaklıktan kapanıyor varsayalım başka bir PC'de neden sıcaklıktan kapanmıyor?

Vga, hdmi ikisindede denedim sorun aynı.

Overlock yapmadım. Yaptıysam bile sıfırlamayı denedim.

Sıcaklıktan kapanıyor varsayalım başka bir pc de neden sıcaklıktan kapanmıyor?

Vga, hdmi ikisindede denedim sorun aynı

Hocam ozaman RAM ve PSU problemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Deneme yanılma yaparak sorunu çözebilirsiniz Ramleri sökün tek tek silgi ile silin sonra tek tek takarak deneyin. Bu şekildede olumsuz sonuç aldıysanız PSU sorunu gözüküyor size şöyle bir örnek vereyim, müşterimin kasasında görüntü bozukluğu ile alakalı servisimize geldi ve açtığımızda belli bir süre sonra oyunda görüntü bozuluyordu, renkler birbirine giriyor kitleniyordu sorunu çözmem ufak bir dikkat sayesinde oldu. PSU fanı dönmüyor PSU ısınmadan dolayı kitleniyordu fanları temizleyip, yağlayıp tekrar montajını yaptım yaklaşık 6 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyor.

O zaman sizin PC'deki PSU kalitesizdir. Bu tür sorularda bütün PC özleliklerinizi yazınız.

Ekran kartı: Sapphire R9 280X TRI-X OCGDDR5 3 GB 384 BİT AMD RADEON

Ram: KINGSTON 8GB(2x4) HYPERX SAVAGE DDR3 1600Mhz

Ssd: KINGSTON 240GB HYPERX FURY SATA (500mb/500mb)

Soğutucu: XIGMATEK RED SCORPION İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Anakart: GIGABYTE 990FXA-UD3 2000mhz

İşlemci: AMD FX8350 4GHZ

Kasa: ZALMAN Z11 NEO 700W KASA

Hocam ozaman RAM ve PSU problemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Deneme yanılma yaparak sorunu çözebilirsiniz Ramleri sökün tek tek silgi ile silin sonra tek tek takarak deneyin. Bu şekildede olumsuz sonuç aldıysanız PSU sorunu gözüküyor size şöyle bir örnek vereyim, müşterimin kasasında görüntü bozukluğu ile alakalı servisimize geldi ve açtığımızda belli bir süre sonra oyunda görüntü bozuluyordu, renkler birbirine giriyor kitleniyordu sorunu çözmem ufak bir dikkat sayesinde oldu. PSU fanı dönmüyor PSU ısınmadan dolayı kitleniyordu fanları temizleyip, yağlayıp tekrar montajını yaptım yaklaşık 6 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyor.

Bundan nasıl emin olucam . Yani kesinde gidip alıcam bi psu ama çözülmezse boşuna masraf olacak. İnanın bilgisayarcıya götürüyorum kapanmıyor ekran orada. Eve getiriyorm kapanıyor. Abimin ekran kartını takıyorum benm pc de kapanmıyordu ilk hafta ama sonradan kapanmaya başladı benimki kadar sık olmasada. Ama benm ekran kartımı ona takıyorum onunki kapanmıyor.

PSU nun üzerindeki etiketin fotoğrafını çekermisin, 12v kanalından kaç wat verdiğine bakmak istiyorumda.

IMG_8987.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı