Oyun oynarken ekran kapanması

Bundan nasıl emin olucam . Yani kesinde gidip alıcam bi psu ama çözülmezse boşuna masraf olacak. İnanın bilgisayarcıya götürüyorum kapanmıyor ekran orada. Eve getiriyorm kapanıyor. Abimin ekran kartını takıyorum benm pc de kapanmıyordu ilk hafta ama sonradan kapanmaya başladı benimki kadar sık olmasada. Ama benm ekran kartımı ona takıyorum onunki kapanmıyor.

Abinizin PSU sizin PSU ile değiştirin diğer bileşenler kalsın ve öyle deneyin yüksek ihtimal sorun çözülecektir. Yeni bir PSU veya garantiye yollamanız gerekecek eğer öyleyse.

Önerebileceğiniz bir PSU var ise söyleyin alayım çünkü onun PSU 500w yetmez benim pc ye

Son düzenleme:
merhabalar aynı sorun arkadaşımdada var psu kötü galiba onu yarın değiştirecek eğer olursa sorun devam etmezse sizi bilgilendiririm onunda sistemi ryzen 7 gtx 1080 asus 16 gb ram felan filan

Ryzen 5 sistemi olan arkadaşım aynı sorunu yaşıyor. Bazı oyunlarda birkaç dakika oynadıktan sonra ekran görüntüsü kesiliyor. Sürekli “Log” tutarak sistemin kapanmadan önceki durumunu takip ettim ama değerler normal görünüyor. HDD testinde Bad Sector çıktı. Nasılsa değişmesi gerekiyor diye bunu değiştireceğiz ama benim kaygım güvenlik yamaları sonucunda bir sorun çıkmış olabileceği. Ne zamandır çalışan bilgisayar bir anda bu hale geldi. Evet bireysel olarak olabilir böyle şeyler ama benzer sıkıntılar duymaya başlayınca genel bir sorun mu diye şüphelenmeye başladım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı