Oyun oynarken ekran kartı fanları duruyor

Thodi

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Oyun içerisinde ekran kartı aniden fanları durduruyor ve oyun kasmaya başlıyor. Özellikle MFS20 de bu sorun gerçekleşiyor ayarları düşürsem bile donma gitmiyor beş dakika sonra sorun yokmuş gibi çalışmaya devam ediyor.

Oyun içerisinde ekran kartı aniden fanları durduruyor ve oyun kasmaya başlıyor. Özellikle MFS20 de bu sorun gerçekleşiyor ayarları düşürsem bile donma gitmiyor beş dakika sonra sorun yokmuş gibi çalışmaya devam ediyor.

Yük altında enerji tüketimi arttığı için PSU yetersiz kalıyor olabilir diyecektim ancak beş dakika sonra normale dönüp çalışması çok ilginç.

MSI Afterburner'dan fan hızını %60-70'e ayarlayın. Kasmalar devam ederse fanla alakası yoktur.

MSI Afterburner daha beter oluyor bu sefer komple kasmaya başlıyor değerleri alamıyorum PSU Xigmatek 80 Plus Bronze tauro 600W ekran kartı Gigabyte RX 480 8 GB g1.
Sanki ekran kartı bir anda devreden çıkıyor GPU kullanımı sıfır oluyor bazen 5 dakika sonra düzeliyor bazen hiç düzelmiyor format attım driver denedim ama sonuç değişmedi bazı oyunlarda hiç sorun olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı