Oyun oynarken ekranda yırtılmalar

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, şimdi konu şu. Oyun oynarken ekranda yırtılma gibi bir şeyler oluyor ben de tam anlayamadım. Fareyi çok çevirince falan belli oluyor ve düz bir şekilde ince uzun ekranının solundan sağına kadar belki öyle de olmayabilir, tam anlayamadım. Eskiden olmuyordu veya ben görmüyordum. Ve her oyunda oluyor bu. Yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör 75 Hz ve Valorant vb 150-200 FPS alıyorum FreeSync açık. Önceden böyle olmuyordu bir şeyler oldu sonra böyle olmaya başladı. Sanki FreeSync ayarı bozuldu gibi

Monitörünün Hz değerinden fazla FPS alırsan ekran yırtılması yaşaman normal. Ayarlardan V-Sync, yani FPS sabitleyiciyi açarsan düzelir.

Monitör 75 Hz ve Valorant vb 150-200 FPS alıyorum FreeSync açık. Önceden böyle olmuyordu bir şeyler oldu sonra böyle olmaya başladı. Sanki FreeSync ayarı bozuldu gibi.

75 Hz bir monitörde 75 FPS üstünde bir değer alıranız kırılması çok normal, saniyelik FPS değerini aşıyorsunuz monitör için. Çok rahatsız ediyorsa FPS kısıtlama yapabilir ya da FreeSync kapatıp deneyebilirsin. En etkili çözüm 144Hz monitör almak ama. Tavsiye ederim almanı.

75 Hz bir monitörde 75 FPS üstünde bir değer alıranız kırılması çok normal, saniyelik FPS değerini aşıyorsunuz monitör için. Çok rahatsız ediyorsa FPS kısıtlama yapabilir ya da FreeSync kapatıp deneyebilirsin. En etkili çözüm 144Hz monitör almak ama. Tavsiye ederim almanı.

Eskiden kare monitörüm vardı bu monitörü yeni aldım :D.eskiden daha az olmasının sebebi ne olabilir bu yırtılmaların? Sürücümü DDU ile silip tekrar yükledim fakat hala aynı.

Bir de FPS'yi 75'e sabitliyorum fakat kırılmalar bayağı birçok oluyor bunun sebebi ne acaba biliyor musunuz?

Geri
Yukarı