Oyun oynarken ekrandaki görüntü gidiyor

bartu_1

Zeptopat
Daha fazla  
Hatadan onceki PC hikayesi.

Arkadaşlar 2022 yazında yeni PC aldim anakartim kurulurken arizalandi 2 ay bekletip yapamadiklarini soylediler yenisini aldim vs. Toplamda PC'yi 5 ay kullandim ikinci el falan da degil vatandan aldim.
Gittigim bilgisayarci RAM'lerime ve anakartıma(anakarti degistim) arizali teshisi koydu fakat RAM'lerim arizasiz olarak geri geldi birkaç ay sonra 1 uzun 2 bip sesi aldim anakartim ASUS oldugu icin RAM'lerin algilanmadiginin gostergesiymis slotlari degistirdim bunu birkaç defa yasadim hepsinde degistirdim ve oldu sorunu cozdum sonrasinda monitörüm arizalandi onu degistirdim AOC 27inc 240 Hz0.5ms bir monitor aldim.

Hata.
(Yeni monitor 2 Haziran'da geldi)yeni monitor iyi guzel derken arkadasimla Dying Light 2 oynarken bir anda ekranim kapandi sinyal yok dedi fakat PC calisiyordu sonrasinda res attim geri açtım oynadim.
Ertesi gun 1 kere yeniden Dying Light da 1 kere de Valorant'ta yasadim yine res atarak oynamaya devam ettim fakat bugün yeniden oldu? Arkadasima sordum darbogaz yapiyordur bende de oldu servise gonderdim dedi ne yapmalıyım? Monitoru mu gondereyim ne yapmami onerirsiniz (bunları yazarken PC mavi ekran verdi valodaydim yine:/)

Ekran kartı AMD Radeon 6800X.
İşlemci Ryzen 5 5600X.
Anakart ASUS B550 DDR4.
RAM Corsair CL16 16 GB RAM.
500GB M.2 WD Blue SSD'i
900W guc kaynagi tam hatirlamiyorum.
Thermaltake sivi sogutma.
Sivi sogutma ve guc kaynaginin bir sorun yarattigini dusunmuyorum.

Yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı