Oyun oynarken görüntü gidiyor

Daha fazla  
Ekran kartı
Asus Gtx 760
Anakart
GIGABYTE H61M-DS2
İşlemci
intel(R) Core (TM) i3-3240 CPU @ 3.40Hz
Arkadaşlar oncelikle merhabalar. Benim sorunum su sekilde 2-3 ay once PC tikir tikir calisyordu. Ben de geri zekalı gibi donanim yetmemesine ragmen Forza Horizon 5 yukledim. Baslarda sorunsuz orta dusuk ayarlarda 45 FPS gayet akici sekilde oynadim. Sonra bu oyunu oynarken birden goruntu gitti ama PC calısıyordu. 2-3 kez denedim ama her seferinde ayni sorunla tekrar karsilastim. Tamam dedim zorlamaya gerek yok oyunda problem vardir deyip Witcher 3'u 10 kere bitirmeme rağmen tekrar kurdum başladım oynamaya. Oyunun ortalarina geldigimde yine ayni sorunla karsilastim. Ama grafikleri dusurdugum zaman sorunsuz bir sekilde oynaya bilyordum. Ta ki bugune kadar. Bugün eu 4E girdigim zaman ekran renkleri birbirine karisip mavi ekran hatasi aldim ve PC'yi yeniden baslattigim zaman ekran karti driver silindi ya da PC ekran kartini gormemeye basladi.
Onceleri sorunu RAM'den kaynakli olduğunu saniyordum ama Memtest'de sorunsuz cikti. Sorun PSU'dan kaynaklaniyor olabilir mi? Cunku biraz dandik bir PSU'ya sahibim. Biraz uzun oldu kelime hatasi affola, azerbeyacanda yasiyorum çünkü. Cevaplariniz icin simdiden teşekkürler.

Anakart: Gigabyte H61M-DS2
Işlemci: Intel(r) Core (tm) i3-3240 CPU @ 3.40Hz
Ekran karti: ASUS GTX 760 2 GB 8pin.
RAM: Markasini bilmiyorum :) 2 GB 6 GB 2 tane.
PSU: Xpower 650W cin Mali ekran karti pin girisi bile yok bilgisayarci olmasi icin biseyler yapti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın çok düşük seviyede olduğu için muhtemelen oyunu oynatmak için çok yüksek ısılara çıkıyordur MSİ Afterburner gibi programlarla test et bide ekran kartının termal macunu eskimiş olabilir en son ne zaman değiştirdiğini hatırlıyorsan söyler misin
aynı sorunu bende yaşıyordum RX 560 ile furmark testi yapıyodum 3-4 dk sonra 95 derecelere kadar çıkıyordu ben termal macunu yenilettim sorun ortadan kalktı

Ekran kartın çok düşük seviyede olduğu için muhtemelen oyunu oynatmak için çok yüksek ısılara çıkıyordur MSİ Afterburner gibi programlarla test et bide ekran kartının termal macunu eskimiş olabilir en son ne zaman değiştirdiğini hatırlıyorsan söyler misin
aynı sorunu bende yaşıyordum RX 560 ile furmark testi yapıyodum 3-4 dk sonra 95 derecelere kadar çıkıyordu ben termal macunu yenilettim sorun ortadan kalktı
knk 80° den yukari cikmiyor

Geri
Yukarı