Oyun oynarken fan sesi artıyor

EfeOkyay

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde kasam hep sessiz çalışıyor ETS olsun GTA olsun hep sessiz çalışıyor ancak FiveM girdiğim zaman fan sesi yükseliyor birden düşüyor ve sürekli aynı olay oluyor. Yani böyle hızlanıyor (bağırıyor) tekrar yavaşlıyor. Sizce normal mi?

Benim akıllı fan kapalı hiçbir şey olmuyor
Oynadığın oyunlara göre farklılık gösterir. Sen gidip knight online yada cs 1.6 oynarsan ısınmaz işlemcin normaldir.

Ama birde şöyle düşünün Sürekli hızlı çalışmasından iyidir :D

GTA 5 'te işlemcinin ısınması çok normal fan sesinin yükselmeside öyle. Bence hiç ayarlarına ellememelisin sadece gerekli olduğunda fanın hızlı çalışıyor bu en doğrusu. İşlemci ısındığında fanın hızlanmazsa ki ağır oyunlar oynuyorsun.
Anakartın yanabilir. Ram'in yanabilir. Ekran kartı muhtemelen kendini korur ama en önemlisi işlemcin yanabilir. O ses'e alışıyorsun bir süre sonra :) bak şuanda bile hiç bir yük yok PC de sadece mozilla firefox açık. Fan hızlandı. Bu çok normal geliyor bana artık.

Yani demek istediğim şu Fanın hızlanması sizi memnun etmeli, rahatsız değil. Sonuçta systeminizi soğutuyor.

Son düzenleme:
Oynadığın oyunlara göre farklılık gösterir. Sen gidip Knight Online'ya da CS 1.6 oynarsan ısınmaz işlemcin normaldir.

Ama bir de şöyle düşünün Sürekli hızlı çalışmasından iyidir :D

GTA 5'te işlemcinin ısınması çok normal fan sesinin yükselmeside öyle. Bence hiç ayarlarına ellememelisin sadece gerekli olduğunda fanın hızlı çalışıyor bu en doğrusu. İşlemci ısındığında fanın hızlanmazsa ki ağır oyunlar oynuyorsun.
Anakartın yanabilir. RAM'in yanabilir. Ekran kartı muhtemelen kendini korur ama en önemlisi işlemcin yanabilir. O Ses'e alışıyorsun bir süre sonra :) bak şu anda bile hiçbir yük yok PC de sadece Mozilla Firefox açık. Fan hızlandı. Bu çok normal geliyor bana artık.

Yani demek istediğim şu Fanın hızlanması sizi memnun etmeli, rahatsız değil. Sonuçta systeminizi soğutuyor.

UE 5 kullanıyorum çok fazla işlemci kullanıyor

Oynadığın oyunlara göre farklılık gösterir. Sen gidip Knight Online'ya da CS 1.6 oynarsan ısınmaz işlemcin normaldir.

Ama bir de şöyle düşünün Sürekli hızlı çalışmasından iyidir :D

GTA 5'te işlemcinin ısınması çok normal fan sesinin yükselmeside öyle. Bence hiç ayarlarına ellememelisin sadece gerekli olduğunda fanın hızlı çalışıyor bu en doğrusu. İşlemci ısındığında fanın hızlanmazsa ki ağır oyunlar oynuyorsun.
Anakartın yanabilir. RAM'in yanabilir. Ekran kartı muhtemelen kendini korur ama en önemlisi işlemcin yanabilir. O Ses'e alışıyorsun bir süre sonra :) bak şu anda bile hiçbir yük yok PC de sadece Mozilla Firefox açık. Fan hızlandı. Bu çok normal geliyor bana artık.

Zaten benimki direk böyle geldi hiç BIOS ayarlarını açmadım

Yeni konular

Geri
Yukarı