Oyun oynarken görüntü gidiyor ama oyun devam ediyor

İşletim sistemi
Windows 11

shadowunknows

Picopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
İşlemci
11th gen Intel(R) Core(TM) i7-11700F @ 2.50GHz
Oyun oynarken bir anda görüntü gidiyor siyah ekranda kalıyor ama arkada oyun çalışmaya devam ediyor. Hatta oynayabiliyorum bile ama görüntü yok.
Videoya da aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyebilirsiniz. MSI Afterburner ile değerleri de kaydettim.

Oyun oynarken bir anda görüntü gidiyor siyah ekranda kalıyor ama arkada oyun çalışmaya devam ediyor. Hatta oynayabiliyorum bile ama görüntü yok.
Videoya da aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyebilirsiniz. MSI Afterburner ile değerleri de kaydettim.
Tek bir oyun mu?

Monitör ayarlarında FreeSync açıksa kapatıp dener misiniz?

Bunun dışında NVIDIA grafik sürücüsü çöküyor olabilir.
Basit olarak ilk etapta ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin.

- Güncel sürücü: Version: 536.99
- İnterneti kesin.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- İşlemler bitince interneti bağlayın.

Ayrıca şunları da denemenizde fayda var:
  • Görüntü kablosunu değiştirin (HDMI ise DP takın veya DP ise HDMI takın gibi).
  • Görüntü kablosunu başka bir ekran kartı portuna takın.
  • Mümkünse başka bir monitör ile deneyin.

Bu tip problemler zaman zaman BIOS güncellemeleriyle çözülebiliyor, düşük bir ihtimal ama yine de BIOS güncellemesi var mı diye kontrol edin, hatta güncelleme notlarına da bir bakın belki GPU ile alakalı bir düzeltme yapılmış olabilir. Hangi anakartı kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:
Kalabalık sahnede yakın planda ekranda çok fazla projectile varken olması bence vram yetersizliği ile ilgili bir durum olduğunu gösteriyor. Ayarları daha da kısmak gerek.

Kalabalık sahnede yakın planda ekranda çok fazla "projectile" varken olması bence VRAM yetersizliği ile ilgili bir durum olduğunu gösteriyor. Ayarları daha da kısmak gerek.
Diğer oyunlarda da problem yaşadığını söylüyor. Bazıları açılmıyormuş bile.

Sürücü, ekran kartında fiziksel bir problem veya monitör ile alakalı gibi görünüyor.

Monitör ayarlarında FreeSync açıksa kapatıp dener misiniz?

Bunun dışında NVIDIA grafik sürücüsü çöküyor olabilir.
Basit olarak ilk etapta ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyin.

- Güncel sürücü: Version: 536.99
- İnterneti kesin.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- İşlemler bitince interneti bağlayın.

Ayrıca şunları da denemenizde fayda var:
  • Görüntü kablosunu değiştirin (HDMI ise DP takın veya DP ise HDMI takın gibi).
  • Görüntü kablosunu başka bir ekran kartı portuna takın.
  • Mümkünse başka bir monitör ile deneyin.

Bu tip problemler zaman zaman BIOS güncellemeleriyle çözülebiliyor, düşük bir ihtimal ama yine de BIOS güncellemesi var mı diye kontrol edin, hatta güncelleme notlarına da bir bakın belki GPU ile alakalı bir düzeltme yapılmış olabilir. Hangi anakartı kullanıyorsunuz?
FreeSync kapalı.
Ekran kartını DDU ile kaldırıp tekrar yükledim.
Görüntü kablosunu öncesinde değişmiştim şu an Dp.
Ekran kartını başka bir pcde denedik ve oyunlar çalışmıştı.
Bios güncellemesi yok.

Kalabalık sahnede yakın planda ekranda çok fazla projectile varken olması bence vram yetersizliği ile ilgili bir durum olduğunu gösteriyor. Ayarları daha da kısmak gerek.
Daha öncesinde çok daha kalabalık savaşlara girebiliyordum bununla ilgisi olduğunu sanmıyorum ayrıca başka oyunlarda problemler oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı