Oyun oynarken görüntü gitmesinin sebebi ne olabilir?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
AC Origins oynuyordum. Ekranım tamamen simsiyah oldu ve işlemci fanım hızlandı, ardından hemen bilgisayarı kapattım. Sıcaklıklar normaldi. Ekran kartım 64 derecelerde işlemcim 45-50 derecelerde geziyordu. Sistemi kapatırken anakarttan CPU ışığı yandı sanırsam. Bunun olmasının sebebi ne olabilir?

Sistemim:
Ryzen 7 5700X
GTX 1650
32GB 3200MHZ CL16
B450-A Pro Max

Kapanırsa sorun yaratır mı? Giderayak PSU sistemimi yakmasın. Birkaç gün içerisinde Pylon'a geçeceğim zaten.

Sistem yanması hiç yaşamadım. Bir programında sistem yaktığına denk gelmedim. Yap diye zorlamıyorum, donanımından emin ol diye diyorum.

PSU yetersizliği? PSU marka model?
Frisby 650W 80+ kasa ile birlikte gelen PSU. Daha önce işlemci, ekran kartı, RAM testleri yaptığım ve sorunsuz geçtiğim için o bileşenlerde sorun olma olasılığını çok düşük görüyorum. PSU aldım fakat üşendiğim için erteleyip duruyordum. Sanırsam üşenmeyi bırakmam gerekiyor.

Sistem yanması hiç yaşamadım. Bir programında sistem yaktığına denk gelmedim. Yap diye zorlamıyorum, donanımından emin ol diye diyorum.
PSU yetersizliği? PSU marka model?
PSU değiştirerek denedim fakat Spiderman oyununu kapatınca yine ekran gitti ve fanlar hızlandı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı