Oyun oynarken görüntü gitmesinin sebebi ne olabilir?

Crexyyy

Hectopat
Daha fazla  
AC Origins oynuyordum. Ekranım tamamen simsiyah oldu ve işlemci fanım hızlandı, ardından hemen bilgisayarı kapattım. Sıcaklıklar normaldi. Ekran kartım 64 derecelerde işlemcim 45-50 derecelerde geziyordu. Sistemi kapatırken anakarttan CPU ışığı yandı sanırsam. Bunun olmasının sebebi ne olabilir?

Sistemim:
Ryzen 7 5700X
GTX 1650
32GB 3200MHZ CL16
B450-A Pro Max

Termal macun olabilir hocahttps://www.technopat.net/sosyal/konu/ddu-ile-sueruecue-kaldirma-rehberi.44964/m. Malum havalar çok sıcak. Ya da sürücüler sıkıntılı olabilir. Bunu önerebilirim:
Hocam sıcaklıklar normal değil mi zaten?

Aşırı voltaj olabilir. Sistemde OC var mıydı? PSU diye düşünüyorum ya da anlık sıcaklık fırladı ve sen fark etmedin.
İşlemci için Prime95, PSU için OCCT bir kontrol edin isterseniz. Yük altında olmuş sonuçta.
Ekran kartım fabrika OC çıkışlı, işlemci default CPB kapalı şekilde. XPG Pylon aldım ama daha takmadım mevcut PSU Frisby 650W. Aşırı voltaj yüzünden olma ihtimali cok yüksek sanırım.

Bios güncel mi? Ramlerde sorun olabilir, söküp tekrar tak. İşlemci pinleri yamuk olabilir. Güç kaynağından kaynaklı sorun olabilir. CPU led yanıyorsa, sorun bunlardan olabilir.

Bios güncel mi? Ramlerde sorun olabilir, söküp tekrar tak. İşlemci pinleri yamuk olabilir. Güç kaynağından kaynaklı sorun olabilir. CPU led yanıyorsa, sorun bunlardan olabilir.
CPU ledden emin değilim. BIOS güncel zaten güncel olmasa bu işlemciyi desteklemiyor diye biliyorum. RAM'ler ise daha önce 4 kere TestMem5 bir kere MemTest86 ile test edildi. İşlemci CPU-Z ve Prime95 ile test edildi. Hiç birisinde sorun çıkarmadı. Power değiştirene kadar yükse sokmamak kararı aldım çünkü Frisby bu ne zaman patlayacak belli olmaz.

Power değiştirene kadar yükse sokmamak kararı aldım çünkü Frisby bu ne zaman patlayacak belli olmaz.

OCCT yazılımında PSU testi var. Sorun varsa birincisi belirtiyor. Eğer ciddi problem varsa test anında sistem kapanıyor. Senin için anlaması kolay olur.

Geri
Yukarı