Oyun oynarken işlemci frekansı 0.79 GHz'e düşüyor

Elysion87

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim işlemci GHz'ım oyun oynarken 2.40 veya 2.39 GHz da çalışıyor oyunu biraz oynuyorum ve bir anda işlemci hızı 0.79 GHz'a düşüyor. Bir 20 - 30 saniye böyle oluyor ve bende oyunu 150 FPS de oynarken 10'a kadar düşüyor ve tekrardan geri yükseliyor. Bunun sorunu nedir gerçekten bir türlü bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığınız arttığı esnada yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kendini korumaya alıyor ve frekans düşümü oluyor bunun işlemcinizin termal macununu tazelemeniz sisteminize zarar gelmesini minimuma düşürecektir.

Merhaba, benim işlemci GHz'ım oyun oynarken 2.40 veya 2.39 GHz da çalışıyor oyunu biraz oynuyorum ve bir anda işlemci hızı 0.79 GHz'a düşüyor. Bir 20 - 30 saniye böyle oluyor ve bende oyunu 150 FPS de oynarken 10'a kadar düşüyor ve tekrardan geri yükseliyor. Bunun sorunu nedir gerçekten bir türlü bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Termal macun yeniledinizmi hocam?

Termal macun yeniled

Termal macun yeniledinizmi hocam?
Termal macunu yenilemedim ama daha önce böyle bir sorun yoktu yeni olmaya başladı bir anda

İşlemci sıcaklığınız arttığı esnada yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kendini korumaya alıyor ve frekans düşümü oluyor bunun işlemcinizin termal macununu tazelemeniz sisteminize zarar gelmesini minimuma düşürOynarken çok fazla ısınmıyor gibime grldi am

İşlemci sıcaklığınız arttığı esnada yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kendini korumaya alıyor ve frekans düşümü oluyor bunun işlemcinizin termal macununu tazelemeniz sisteminize zarar gelmesini minimuma düşürecektir.
Oynarken pek ısınmıyor gibime geldi ama yinede sıcaklık değerlerine nerden bakabilirim hocam?

Kesinlikle sebebi sıcaklık hocam eskiden bende de aynı sıkıntı vardı daha sonra ThrottleStop indirip bazı ayarlar yapmıştım ghz sıcaklığa rağmen düşmeyecek şekilde, sonra bilgisayar yanmıştı o yüzden termal macunu yenilemenizi öneririm.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 40

Yeni konular

Geri
Yukarı